Asus A7N8X Deluxe i karta sieciowa

Witam. Mam problem z wyżej wymienioną płytą. Otóż po pierwszym formacie na tej płycie, po

zainstalowaniu Windy i sterów niby wszystko działa ale winda ładuję sę do momentu ładowania

się tych ikonek w tray’u. Klepsydra na kursorze i myśli, myśli… i nic. Doszedłem do tego,

że dzieje się tak jak jest wpięty kabel sieciowy. Jak komp nie bedzie chodził, wypnę kabel i

go uruchomię to łądnie pójdzie i potem mogę podłączy kabel do sieciówki i net działa. A dlaczego nie można go uruchomi z podpiętym kablem??

QWinda wykrywa mi nieby trzy karty sieciowe:

  1. 3Com 3C920B-EMB Integrated Fast Ethernet Controller

  2. Karta sieciowa 1394

  3. NVIDIA nForce MCP Networking Adapter.

Mam 2 wejścia sieciowe na tej płycie. Dzieję się tak jak jest podpięte do tej niby trzeciej karty. Jak podepnę w to drugie wejście (3Com 3C920B-EMB…) to się uruchomi ale nie ma netu?

Pomóżcie bo to jest trochę wkurzające!

…a masz zainstalowanego byc moze antyviusa firmy SYMANTEC lub McAfee…?

Ja tak samo mialem…o dziwo na Avascie laduje sie szybciutko… :slight_smile:

Właśnie nie mam zainstalowanego żadnego antyvira. Właśnie ściągam najnowszestery pod ta płytę ze strony Asusa. Może to pomoże. Czy może jeszcze ktoś miał taki problem?? Bardzo mile widziane wszelie wskazówki.

Internet masz chyba przydzielany na MAC adres karty sieciowej ? Jeśli tak to spróbuj we właściwościach NVidi (3Com) wpisać taki sam MAC adres jak ma 3Com (NVidia) i zobacz czy na niej będzie działał Internet. Jeśli nie, to wyłącz ją całkiem w Menedżerze Urządzeń.

Inny sposób:

Po poprawnym uruchomieniu komputera na 3Com (NVidia) (tak żeby działał Internet) sprawdź jaki masz przydzielony adres IP, Maski, Bramy, DNS i spróbuj wpisać te parametry na sztywno. Twój problem wygląda na oczekiwanie na przydzielenie adresu przez serwer DHCP.

Jak pomyliłem karty to sobie je podmień w tekście, bo za bardzo nie wiem kiedy która działa, a kiedy nie. :oops:

wyłącz w biosie nieużywane karty/modemy sieciowe bo przez to zapewne system "głupieje’

:frowning: Wyłączyłem i nadal to samo! !!

MAC adres karty możesz zmienić w jej właściwościach. Coś w stylu “Local … adres …”, “MAC adres” itp. Poszukaj.

Znalazłem. Pozmieniałem ale to nic nie dało. Pozostawienie tylko jedenej włączonej karty sieciowej tez nic. Jutro zrobie formata bez podłączonego kabelka. Może to pomoże :mrgreen: :mrgreen:

we właściwościach tej karty nie znalazłem możliwości zmienienia adresu MAC pod windows, jest jakieś polecenie dosowe? Odczytałem jedynie jej adres poleceniem getmac i wpisałem go jako adres MAC karty NVIDIA nForce MCP Networking Adapter i też netu nie było. Oczywiście adres IP i bramki i DNS wpisane.