Asus A7N8X deluxe + Problemy

Witam bardzo serdecznie.

Na wstępie zaznaczam, ze nie znam się na sprzecie komputerowym. Sam system okej, ale sprzętnie nie.

Do poruszenia mam dwie sprawy, mam nadzieję ze nie będą bić za to, że razem.

Po pierwsze, mam płytke główna jak w temacie. Kupiłem jakiś czas temu nowy komputer ale jest on teraz oblegany, więc wzuiałem w posiadanie stary. Właśnie z tą płytą. Ma 512 ramu i Athlona XP 2600+. Chciałbym go poprawić o tyle o ile się da. Ram osobiscie dokupie, juz upatrzyłem. Ale zastanawiam się bardziej nad procesorem. Szyna, mhz itd za duzo mi nie mowia, więc gdyby ktoś był na tyle miły by powiedzieć jaki najlepszy procesor moge tu wpakowac bylo by super (wersja oszczedna i nieoszczedna mile widziana).

Diodatkowo mam sam problem chyba z biosem.

Otoż mój komputer, stary nie chce się wyłączyć. I to tak w ogole. Jak każe mu zamknąć system przez winde to on uruhamia sie ponownie. Nawet po odłączeniu i podłączeniu ponownym od gniazdka włącza sie ponownie. A ponadto jezeli zostawie go bez zasilania za dlugo to nie chce sie zaladowac bios. Nie ma tego charakterystycznego PIKNIĘCIA i system sie resetuje. Trwa to 15 min,. potem się laduje ale system jest zresetowany. Głupieje… Jakaś pomoc?

Z góry dzieki. Jeżeli bedę musiał rozdzielić te dwa tematy nie ma problemu, mam jednak nadzieję, ze moze byc jak jest!