ASUS A7V600-X brak dźwięku na XP

Posiadam płytę ASUS A7V600-X i mam z nią następujący problem.

Pobieram wszystkie sterowniki ze strony producenta pod dany model instaluje chipset, dźwięk itd.

Oczywiście po każdym instalowanym sterowniki resetuje komputer no i po tych wszystkich operacjach dźwięku nie ma mimo tego iż sterownik jest zainstalowany karta dźwiękowa (zintegrowana) jest wykrywalna przez system. Próbowałem już wielu sterowników jednak ciągle jest to samo, poprałem jakiś realteka sterownik i w czasie instalacji posypał się bluescreen najprawdopodobniej spowodowany konfliktem serownika z chipsetem karty.

Dzieje się tak tylko na XP.

Zrobiłem formata zainstalowałem windows 7 wszystko poszło tak jak trzeba.

Sterownik dźwięku chciałem pobrać z Windows Update bo był tam dostępny jednak w czasie instalacji wywalało błąd, że nie może go zainstalować :confused:

No nic poszukałem w necie sterownika do tej karty pod windows 7 i znów znalazłem się na stronie realteka pobrałem ten sam sterownik co wcześniej (czytaj wyżej) tylko, że pod Windowsa 7 zainstalował się bez problemu i odziwo po restarcie dźwięk pojawił się na sterowniku realteka!

Więc karta jest sprawna na 100% bo na windows 7 dźwięk jest.

Jednak nie mogę zostać na tym sprzęcie korzystając z Win7 ponieważ mam słaby komputer dość słaby komputer a bardzo dużo czasu gram w CS 1.6 i na windows 7 żre mi fps’y jak głupi.

Może miałby ktoś jakieś rozwiązanie jak zrobić aby dźwięk był normalnie na XP?

Instalowałeś sterowniki z tej strony : http://support.asus.com/download/downlo … l=A7V600-X ?

Jeżeli tak :

  1. Przeprowadź w panelu sterowników wszystkie testy głosu/dźwięku.

  2. Odłącz głośniki, mikrofon, słuchawki i podłącz ponownie w odpowiednie gniazda.

  3. PPM / prawym przyciskiem myszki / na kartę dźwiękową w Menedżerze urządzeń --> Wyłącz - uruchom ponownie komputer.

Start -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładki Audio oraz Głos

sprawdź czy masz wybraną kartę dźwiękową.

Jeżeli nie to wybierz ją -> Zastosuj -> OK.

Jeżeli masz płytkę ze sterownikami od komputera to włóż ją do napędu CD, zminimalizuj.

Start -> Panel sterowania -> System -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń.

Sprawdź w Menedżerze urządzeń czy nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania, jeżeli są to w tym miejscu PPM / prawym przyciskiem myszki /

  • Aktualizuj sterownik…

Nie będzie dźwięku to zainstaluj Everest Ultimate Edition.

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie podaj :

–> Nazwa płyty głównej.

–> Mikroukład płyty głównej.

–> Multimedia (karta dźwiękowa).

AD. 1 Tak sterowniki pobierane z tej strony.

AD. 2 Robiłem tak kilkukrotnie

AD. 3 Też robiłem.

Żadnych efektów

AD. 4

Karta jest wybrana

AD. 5

Nie mam cd od płyty

AD. 6

Nie wykonam teraz tej operacji bo musiałbym wyciągać procesor z płyty na której aktualnie pracuję.

Wczoraj udało mi się tylko wykonać jeszcze screena z menadżera

beztytuubq.th.png

Pokazane na screenie suwaki powinny chyba być ustawione na głośne ale nie ma takiej możliwości ;/

PS. probowałem tak że odznaczać zaznaczone poniżej opcje ale bez skutku.

jeszcze jakieś pomysły?

:?:

Jaki procesor ?

Co to jest AD. 6?

Żeby był dźwięk to nigdy nie wyciągasz żadnego procesora, coś źle zrozumiałeś :frowning:

Posiadam 2 płyty głowne, jedną jest wymieniona płyta ASUS’a a druga to jakiś EPoX.

I musiałbym z EPoXa wyciągać procesor (Sempron 2500+) wkładać w asusa.

O to chodzi.

A co do screena którego podałem jaka może być przyczyna że jest to “wyciszone” i nie ma możliwości zmiany tych ustawień (są nieaktywne)?

Już całkowicie zgłupiałem z tym procesorem i dwoma płytami :mrgreen: