Asus A7V8X - problem z instalacją sterowników do grafiki

(Radek123atom) #1

mój komputer nie wykrywa karty graficznej pisze tyko w menadżerze urządzeń kontroler vide zgodny z VGA proszę o pomoc ponieważ chciałbym grac w gry

(Lubsztor) #2

Zainstaluj sterowniki do karty graficznej.

(Semtex) #3

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

(Radek123atom) #4

ale nie moge zainstalowac sterownika ponieważ pisze ze cos nie czyta mojej karty jak by co mam karte via s3g kn400/km400

(Lubsztor) #5

Ta karta jest zintegrowana z płytą główną? Jeżeli tak, to podaj jej dokładny model.

(Radek123atom) #6

asus A7V8X

(Lubsztor) #7

A7V8X-X? Jeżeli tak to ze stronki:

http://support.asus.com/download.aspx?S ... WHZ9RKoVmw

Wybierz system (domyślam się, że będzie to WinXP) ---> Others ---> VIA 4 in 1 driver Package Service v4.49 ---> Global

Następnie zapisz plik, rozpakuj i zainstaluj.

(Radek123atom) #8

ej zomek to nie dziala zrobilem to co powiedzieles właczyl mi kreator z moja karta i wtedy robie dalej i po pewnym czasie mi wyskakuje potrzebny jest plik "vtmini.sys" z VIA/S3G graphics,inc instalation disk#1(display)

??

-- Dodane 16.07.2013 (Wt) 19:55 --

a da cos ponowne intalowanie windwsa xp??

(Lubsztor) #9

Zakładam, że zainstalowałeś nowszy niż Win XP system i tu pojawił się problem - na ten system nie ma sterowników do sprzętu który ma już swoje lata. Więc jeżeli sterownika do Win XP nie da się zainstalować normalnie to spróbuj zainstalować w trybie zgodności, jeżeli nadal nie pomogło to plik "VIA4in1.exe" rozpakuj programem np. 7zip i wtedy z menadżera urządzeń wybierz prawym przyciskiem kartę graficzną, wybierz "Aktualizuj oprogramowanie sterownika" ---> "Przeglądaj mój komputer w p o s" ---> kliknij przeglądaj i wskaż folder "VIA4in1" w którym są wypakowane sterowniki i kliknij "dalej" jak znajdzie pasujący sterownik to zainstaluj.

Ponowna instalacja Win XP a następnie instalacja wszystkich sterowników da oczekiwany efekt.