ASUS cashback a podatek, pit, itp


(george32801) #1

Hej.

 

Jestem zainteresowany kupnem płyty głównej marki ASUS; jest promocja tzw. "cashback" - czyli zwrot iluś zł za dany model płyty głównej. Jak to się ma do polskiego prawa? Czy po takim zwrocie trzeba opłacić jakiś podatek, jak to się ma do PIT'ów? Szczerze nie znam się na tym wcale, więc może mi ktoś wytłumaczy jak to działa? :slight_smile:

 

Zapis z regulaminu mówi:

 

Pozdrawiam :slight_smile:


(silvver) #2

 

Jeżeli to kwalifikować jako nagrodę ze sprzedażą premiową to jest zwolnione od podatku do kwoty 760 PLN. ( art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych)  to “68) wartość wygranych w konkursach […], a także nagród związanych ze sprzedażą premiową - jeśli jednorazowa wartość tych wygranych lub nagród nie przekracza kwoty 760 zł;” Jak kwota przekroczy 760 to powinieneś dostać PIT-8C i wykazać przychód w rocznym zeznaniu. 

 

Jednak w przypadku cashbacku od banków lub skoków od 1 stycznia 2015 jest podatek ryczałtowy 19%.  (art. 30 ust. 1 pkt 4b) 

 

 


(george32801) #3

@silvver dziękuję pięknie :slight_smile: Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!