Asus Eee PC 1001PX

Witam chce zamienić ramy w tym małym laptopie. Maksymalnie to jest 2GB co można włożyć. Proszę o pomoc jakie mogę ramy włozyć żeby wszystko działało. Tutaj jest kość 1Gb 1rx8 pc2-6400S-555 czy mogę włóżyć 2gb 2rx8 pc2 -6400s-666. A chcę zmienić ramy ponieważ syn nie może zagrać w gry internetowe na stronie carton nertwork. poprostu zamula i tyle na grze. Czy coś to pomoże wogóle?? bo jak włącze gre na internecie to wykorzystanie pamięci ram wynosi 88-90%

Różnica będzie minimalna. Niestety, gry przeglądarkowe mocno obciążają procesor, a ten jednordzeniowy, dwu wątkowy Atom który siedzi w środku, zadyszkę łapie już przy załadowaniu prostej strony www. A jego nie wymienisz :wink:
Jeszcze sprawdź jedną rzecz- tego typu komputery mają często pamięć wlutowaną w płytę główną. Otwórz i zobacz, czy tak nie jest w tym przypadku, bo może się okazać, że trzeba tylko 1GB dołożyć.

Pamiec ram nie jest wlutowana. No ale jak ma byc tylko minimalna roznica i bedzie cielo nadal to szkoda kasy wydawav. Co sadzisz wymienic czy nie?

1 polubienie

Ciekawe czy jest taka fizyczna możliwość - niektóre EEE PC nie miały gniazd pamięci a RAM był wlutowany w płytę główną

Nie maja pamieci ram wlutowane. Jest jedno wejscie do kosci ram. Czy ma sens zmieniac na 2 gb zeby gry przegladarkowe dzialaly?

Jeśli chodzi o gry przeglądarkowe, to będą one działały bez względu na system.
Polecałbym lekkie Lubuntu 18.04
Wersja 32bit - cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/18.04/release/lubuntu-18.04-desktop-i386.iso
Wersja 64bit - cdimage.ubuntu.com/lubuntu/releases/18.04/release/lubuntu-18.04-desktop-amd64.iso

Wygląda że ten laptop jest dobrze wspierany, a do działania klawiszy funkcyjnych trzeba doinstalować program, więcej tutaj https://wiki.archlinux.org/index.php/ASUS_Eee_PC_1001px

To jak wgram ten lubuntu to gry przeglądarkowe będą działać? Ale po wgraniu lubuntu kupić ramy 2gb czy zostać przy tych 1gb

Kupić. Przecież to koszt maksymalnie dwóch kraftowych browarków :wink: