Asus Eee PC 1011PX (1011PX-BLK014U) co myślicie/ opinie

Siema co powiecie o tym netbooku? Chciałbym go zakupić ponieważ jest w “Avans rtv agd” po 999zl ma windowsa7starter.

bd dobry do oglądania filmów, prostszych gier jak diablo2 czy total overdos? Nie przekonuje mnie matryca matowa:/

OPIS:

http://www.ceneo.pl/14193314s

jeszcze jedno mnie interesuje, na etykiecie w sklepie pisze max do 3gb ram (jakim cudem jak ja takiej poj. nie widziałem na allegro) ciekaw jestem co bd jak wsadziłbym do niego 4gb ram(wie ktoś?)

Upewnij się co do tego, bo z tego co mi wiadomo, to płyta główna obsługuje max. 2 GB.

Co do samego sprzętu - netbook jak netbook. One praktycznie niczym między sobą się nie różnią, poza czasem pracy na baterii, czasami dyskiem. Ten model ma akurat słabą baterię. Ja na Twoim miejscu poszukałbym raczej czegoś na Brazosie od AMD.

znaczy czego szukać? bateria mi 3h starczy.poza tym można nową dokupić chyba?

Też po 900zł bywają, np. w Euro RtvAgd.

Wydajność może nie wystarczyć do odtwarzania filmów HD i FullHD, zależy od programu do odtwarzania. Z HD poradzi sobie MPC Home Cinema, z FullHD nie zawsze.

Do gier też może być zbyt słaby.

Mam tego netbooka. Świeżo zainstalowany Windows 7 Starter niezbyt działa wydajnie, ponieważ jest zaśmiecony. Dopiero gdy go zoptymalizujesz, to działa w miarę wydajnie.

Do gier FPS ten netbook się nie nadaje. Nawet ze starym Enemy Territory ten netbook sobie niezbyt radzi.

Ja mam bardzo podobną konfigurację ale od Acera.

Jeśli chodzi o odtwarzanie filmów na Windows 7 to 720p chodzą ok a co do 1080p to tnie się niesamowicie, natomiast pod Ubuntu 11.10 nawet 1080p chodzą płynnie.

Na Windows 7 nieraz zacinają się filmiki jakieś proste gierki itp. a dodam że mam wyczyszczony z “dodatków” czyli sam system, sterowniki, avast i przeglądarka (SRWare Iron nieraz Firefox).

A że korzystam na nim tylko z neta to odpalam Ubuntu.

Równierz wybierałem netbooka, pół roku temu. Nie wiem ile się pozmieniało, ale powiem Ci jedno. Nie kupuj 10, calowego, bo według mnie one wszystkie wygldają jak zabawki, a nie jak komputer. Ja kupiłem Acera Aspire One 722, i nie żałuję. Dlaczego?

Ekran 11,6 cali (być może wydaje sie niewiele, w rzeczywistości jest spora różnica w wyglądzie i komforcie pracy)

Co do komfortu-rozdzielczość 1366x768 na matrycy (w tym hp będziesz miał 1024x600-powodzenia :D), a full hd na telewizorze (1920x1080 jak sie nie mylę) działa w pełni płynnie (filmy full hd na tv)

2GB RAM (sa różne wersje, teraz raczej 4GB), procesor AMD-C50 (teraz nawszy C-60) dwa rdzenie o taktowaniu 1GHz, oraz grafika pozwalająca wyświetlać płynnie aero, grać płynnie na wysokich w GTA:SA, czy podobnych grach. GTA IV lekko zamula, ale na upartego się zagra ;D

Moja wersja ma 500GB dysku, kupiłem go za 1100zł, wersja bez systemu (mam swój Win 7 HP)

Polecam, zastąpił mi zupełnie komputer. Matryca jest błyszcząca.

Mi np. zupełnie nie przeszkadza 1024x600. Siedzę na takim netbooku kilkanaście godzin dziennie.

no oki ale powiedzcie czy wart jest tej ceny do oglądania filmów i czy można wgrać w nim windows xp oraz jak na nim śmiga(wydajniej-płynniej?)

ten co ja podałem jest w podobnej cenie

ten co ja podałem ma lepszy ekran, większy i wyższą rozdzielczość

sprawdź, czy są pod XP sterowniki. Generalnie one są w pełni kompatybilne z win7