ASUS Express Gate a internet typu neostrada (orange freedom)

Nie wiem czy to dobry dział, al uważam że express gate asusa to jako taka dystrybucja linuxa… (Instalowane na płycie głównej)

A więc… Chciałbym używać tego “czegoś”, bo aktualnie tylko rozmawiam na skype lub po prostu w przeglądarce… Dodatkowo po 5 sekundach od uruchomia komputera. Ale do rzeczy.

Mam Orange Freedom (Prawie to samo co neostrada od TP ) no ale nie stety jak to w linuxie, nie ma możliwości aby się łączyć z internetem przez modem USB… Wiem że do innych dystrybucji (openSuse, ubuntu itd) Jest możliwość doinstalowania aplikacji UBUdsl… Ale jako że pamięcia dla expres gate jest pamięć flash na płycie głównej i też z innych przyczyn tego “os’u” nie da redy skorzystać z tej aplikacji. A więc mam takie pytanie. Jest możliwość aby dało się korzystać z mojego modemu/ typu łączenia się z internetem ??

Bardzoi prosze o odp i pozdrawiam

//Jak zły dział to prosze o przeniesienie

Raczej nie. Ten system nie ma nawet konsoli ani możliwości doinstalowania czegokolwiek.

Telefony komórkowe (Motorola) i dekodery telewizji cyfrowej też chodzą pod linuksem, i co z tego 8)

Najprościej zmienić modem na jakiś normalny - ze złączem ethernet albo router, może nawet bezprzewodowy - łatwiej kupić (można wyłączyć sieć bezprzewodową gdy niepotrzebna). Express Gate powinien mieć obsługę modemów DSL.

Do internetu dają gratis modemy USB, gdyż są bardzo tanie w produkcji. Ale w zasadzie to tylko prosty interfejs pomiędzy linią telefoniczną a USB, większość transmisji realizuje procesor komputera. A potem jest problem przy zmianie systemu operacyjnego (choćby na nowszego Windowsa), podłączeniu konsoli do gier, telefonu internetowego, radia internetowego (też takie istnieją). Nawet starszy komputer miałby problem z obliczeniami potrzebnymi do transmisji.

Istnieją modemy realizujące sprzętowo kodowanie, kiedyś takiego kupiłem za 120zł.

nie uruchomisz na tym tego typu połączenia

Jedynie możesz dokupić router i mieć neta po kablu.