Asus F3E-AP299H - sterowniki

Witam

Poszukuję sterowników do laptopa. Mam płytę dołączoną przez producenta ale ona kasuje partycje i na dodatek ma mnóstwo smieci dodatkowych. Dlatego Chciałbym zainstalować czysty system a potem dograć sterowniki. I tu zaczyna sie problem. Znalazłem na stronie asusa sterowniki do modelów F3E ale problem jest inny tzn. Jeśli kliknę na sterownik np. audio to wyskakują 3 różne. Skąd mam wiedzieć który pobrać? W niekórych urządzeniach jest aż po kilka pozycji sterowników np. do płyty głownej, audio, grafiki itp. Jest też na liście zakładka “maual” i tam jest bardzo dużo sterowników. Które ściągnąc i zainstalować?

Bardzo proszę o pomoc i serdecznie z góry dziękuję.

Witaj,

Pierwsze co, to jaki system chcesz instalować -> do jakiego systemu będziemy pobierać sterowniki…

Manual to z angielskiego instrukcja - w tej gałęzi po prostu są zawarte instrukcje do laptopa w różnych wersjach językowych…

Do większości sprzętu na stronce jest jeden sterownik + jakieś dodatkowe oprogramowanie. W przypadkach, w których mamy więcej sterowników będzie potrzebna dodatkowa analiza.

Pozdrawiam

Dimatheus

System Windows XP.

OKI,

Czyli sterowniki do XP - mam nadzieję, że jak będziesz to czytał, to jednocześnie będziesz miał włączoną stronkę ASUS’a ze sterownikami do Windows’a XP dla modelu F3E

:arrow: BIOS (9) [Archiwa BIOS] - najnowsze wersje BIOS’ów - nie będziemy aktualizować BIOS’u, więc nie dotyczy,

:arrow: BIOS-Utilities (1) - oprogramowanie do aktualizacji BIOS’u - nie dotyczy,

:arrow: Chipset (1) - sterownik do chipset’u płyty głównej - jeden, więc większego wyboru nie ma - WAŻNE!! Instalujemy go w pierwszej kolejności!! ,

:arrow: ATK (5) - oprogramowanie dodatkowe do obsługi między innymi klawiszy multimedialnych, wyświetlania dodatkowego OSD - po treści postu domyślam się, że to właśnie takie śmieci… Jeśli zmienisz zdanie to każdy program jest do czego innego - domyślnie więc instalujesz całą piątkę,

:arrow: AUDIO (3) - najpierw instalujemy poprawkę Wersja KB888111, czyli UAA bus driver and Audio driver (to ta większa poprawka, zajmująca 51.28 MBytes - ta mniejsza to poprawka w języku chińskim uproszczonym) - poprawkę tę zainstaluj w następnej kolejności po instalacji sterowników chipset’u, gdyż instalacja sterowników audio oraz sterowników modemu nie będzie możliwa. Po restarcie czas na instalację dźwięku - sterownik w wersji Wersja V5.10.0.5324,

:arrow: VGA (1) - sterownik do zintegrowanej grafiki - tutaj tylko jeden, więc nie ma zbytniego wyboru,

:arrow: LAN (2) - sterownik karty sieciowej - wybieramy nowszą jego wersję, czyli wersję 2.4.7.7,

:arrow: Modem (1), PCMCIA (1), TouchPad (1) - sterowniki do modemu, czytnika kart pamięci oraz TouchPada - tutaj podobnie jak w grafice tylko po jednym sterowniku,

:arrow: Utilities (24) - różnorodne oprogramowanie - od zarządzania energią, przez wersję trial’ową pakietu Internet Security do oprogramowania do aktualizacji sterowników - to akurat sterowniki nie są, więc z tym można sobie pokombinować i zobaczyć co do czego służy ;). Jedynym wyjątkiem w tej grupie jest Wireless Console Utility w wersji 2.0.10, którego instalacja jest niezbędna do zainstalowania karty bezprzewodowej WiFi,

:arrow: Wireless (4) - tutaj niestety konieczna będzie dodatkowa identyfikacja sprzętu, więc o tym na końcu,

:arrow: BlueTooth (1) - sterownik do Bluetooth’a - jeden sterownik więc bez problemu,

:arrow: Camera (6) - podobnie jak przy kartach bezprzewodowych konieczna dodatkowa identyfikacja, o której niżej,

:arrow: Others (4) - inne dodatki - na przykład sterowniki do czytnika linii papilarnych - czyli nas chyba nie dotyczy,

:arrow: Manual (40) - te nieszczęsne instrukcje w różnych językach - również w polskim…

By zidentyfikować kartę bezprzewodową - i dobrać do niej sterowniki - kliknij w Mój Komputer prawym przyciskiem myszy i wybierz właściwości. Przejdź do zakładki Sprzęt i wybierz “Menadżera urządzeń”. W wyświetlonym oknie rozwiń gałąź Karty sieciowe i spisz dokładnie nazwę karty sieciowej - najlepiej i jednej i drugiej. Po nazwie powinniśmy określić, który sterownik będzie odpowiedni.

W przypadku kamery bardzo podobnie. Otwórz menadżera urządzeń i z gałęzi Urządzenia do obrazowania wybierz (przez podwójne kliknięcie) swoją kamerę - może być widoczna na przykład jako “Urządzenie wideo USB” lub “Kamera Bison…”. W otworzonym oknie przejdź do zakładki “Szczegóły” i wybierz z rozwijanej listy “Identyfikatory sprzętu” - spisz wartości, które pojawią się w oknie poniżej, np. “USB\Vid_5986&Pid_0100&Rev…”

Pozdrawiam

Dimatheus

Dzięki. Jesteś wielki.Jutro zajmę się tym także napiszę Ci jak poszło z tą identyfikacją i liczę na pomoc :slight_smile: Pozdrawiam

// Połączono posty.

Sprawdziłem. kamerę mam Web Can karta bezprzewodowa to cos takiego: 1394, 3945ABG, atheros

A czy możesz napisać który sterownik odpowiada za zarządzanie energią? Chodzi Mi o to że bez sterownika nie działaja przyciski do zwiekszenia podświetlenia matrycy a chce by to było bo prawie nic nie widać po świeżej instalacji. Napisz prosze także jak możesz który sterownik za sterowanie bez myszki odpowiada. Dzieki serdeczne za pomoc

theanalogy ,

Proszę o dostosowanie swoich przyszłych wiadomości do tego ogłoszenia: viewtopic.php?f=3&t=213590

Hej,

Fajnie, ale prosiłem Ci w przypadku kamery o “Identyfikator sprzętu” - nie o nazwę w stylu kamera internetowa - a przy karcie bezprzewodowej o pełną nazwę - tą 1394 możesz pominąć… Bez tych danych nie będziemy mogli znaleźć sterowników…

Program POWER4 GEAR - znajdziesz w gałęzi Utilities - program ten umożliwia definiowanie schematów zasilania - np. ustawianie trybu pracy urządzeń, jasności matrycy, etc w czasie pracy na zasilaniu sieciowym i bateryjnym.

Pisałem już o tym - za funkcje te odpowiadają programy z gałęzi ATK. Poniżej krótki opis wszystkich 5 dodatków funkcyjnych (tłumaczenie własne ze strony pewnego FORUM)

:arrow: ATK_Hotkey Utility - program wymagany do poprawnego działania dodatkowych klawiszy funkcyjnych - zdecydowanie instalujemy ,

:arrow: ATK_Media Utility - program do obsługi multimediów. Przyciskanie klawiszy funkcyjnych play, pause, etc. powoduje otwarcie Windows Media Center oraz sterowanie odtwarzaniem multimediów. Dodatkowo, gdy system jest wyłączony naciśnięcie odpowiedniego przycisku uruchomi system, a zaraz po zalogowaniu otworzy też Windows Media Center - możemy instalować, ale nie musimy ,

:arrow: ATKDrv Utility - tak naprawdę sterownik ACPI. Oprogramowanie to informuje system operacyjny o stanie zasilania Twojego systemu oraz umożliwia jego odpowiednie zmiany. Jest też odpowiedzialne za pobieranie informacji o baterii - instalujemy ,

:arrow: ASUS ATKOSD2 - program odpowiedzialny za generowanie małych grafik 3D, które widoczne są przy używaniu klawiszy funkcji specjalnych - na przykład przy włączaniu karty bezprzewodowej - instalujemy ,

:arrow: ATK Generic Function Utility : program niezbędny do komunikacji pomiędzy systemem ACPI a wszystkimi klawiszami funkcyjnymi - zdecydowanie instalujemy.

Też pisałem - to sterownik do TouchPad’a… :wink:

Pozdrawiam

Dimatheus