ASUS F3F - nie działająca bateria


(Loladin) #1

Niedawno zakupiłem w sklepie http://www.notebooki.pl laptopa ASUS F3F

Taki oto model:

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/11864/

Problem cały z nim polega na tym, że po przyjściu przesyłki okazało się, że nie można go uruchomić w normalny sposób wciskając włącznik. Po paru godzinkach kombinowania odkryłem, że trzeba zewrzeć styk który łączy baterię z laptopem, włożyć baterie i wtedy zaskoczy, bateria była formatowana/kalibrowana, lecz to nie pomogło. Laptop nie znosi najlepiej wstrząsów po przewiezieniu go do innego miejsca nie chciał się włączyć.

Czyżby to problem z samą baterią czy też jest to może jakiś układ wadliwy?

Po odesłaniu go do serwisu, dostałem wiadomość, że u nich działa i odsyłają go z powrotem na mój koszt (dostałem nawet ochrzan za to że coś na niego wgrywałem). Gdy dotarł do mnie wyciągnąłem go z pudła podłączyłem i nic dalej nie działa, nagrałem nawet filmik, żeby mi w końcu w serwisie uwierzyli. Niestety odpowiedzieli mi mailem, że nie mogą go otworzyć! :frowning:

Wiem że temat długi, ale sprawa wymagająca dokładnego opisania :?

Co robić? Gdzie szukać pomocy? Jak sprawdzić co jest z nim nie tak, żeby nie stracić gwarancji? Liczę na pomoc forumowiczów :slight_smile:


(Technik Elektro) #2

ile minęło od momentu zakupu ?? jeżeli 7 dni jeszcze nie minęło masz prawo zwrócić laptopa.


(Loladin) #3

Minęło już ponad 7 dni, a 7 dzień to był ten w którym mi ten sprzęt odesłali :frowning:


(Technik Elektro) #4

a spróbuj go odpalić u sąsiada, za równo nie odpala na kablu jak i zasilaczu ??


(Loladin) #5

No niestety ani na kablu ani na zasilaczu nie działa sprawdzałem wcześniej, a potrzebuje go jako sprzęt "mobilny" tzn.: żeby po przyniesieniu do pracy działał :wink:


(Technik Elektro) #6

pozostaje serwis, najlepiej jakbyś udał się osobiście. dziwne że w momencie kiedy kurier przyniósł paczkę nie otworzyłeś jej jak każdy sprzedawca zalecał i nie odpalił sprzętu.


(Loladin) #7

Tyle że serwis w Poznaniu, a ja jestem z Koszalina więc jakby nie patrzeć około 300 km, a niestety nie posiadam samochodu :frowning:


(Technik Elektro) #8

warto zapłacić 100zł znajomemu by wyjaśnić sprawę z tym laptopem na miejscu. spróbuj jeszcze podłączyć lapa na kablu bez wsadzonej baterii.


(Loladin) #9

Wyciągnąłem baterię, przyłożyłem drucik do wystającej końcówki, która służy do podłączenia baterii. Po takim zabiegu odpala bez bateryjki, ale po przetransportowaniu w inne miejsce (pewnie wskutek wstrząsów/drgań), nie chce się włączyć nawet bez baterii. :?


(Technik Elektro) #10

przecież to jest wada sprzętu nie rozumiem twojego kombinowania.


(Awalcz) #11

W Koszalinie i Wrocławiu jest serwis Asusa.


(Loladin) #12

Na początku kazali odesłać mi tego lapka do sklepu do Poznania, nie mówiąc nic o serwisie w moim mieście. Sklep stale upiera się przy tym, że ten laptop jest sprawny i oddają mi go....stąd moje kombinowanie :slight_smile:

Dzięki za informacje, ostatnio sklep zlitował się nad moją osobą i podał mi namiary na serwis na miejscu, chyba będę tam częstym gościem :slight_smile: