ASUS F3F - nie działająca bateria

Niedawno zakupiłem w sklepie http://www.notebooki.pl laptopa ASUS F3F

Taki oto model:

http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/11864/

Problem cały z nim polega na tym, że po przyjściu przesyłki okazało się, że nie można go uruchomić w normalny sposób wciskając włącznik. Po paru godzinkach kombinowania odkryłem, że trzeba zewrzeć styk który łączy baterię z laptopem, włożyć baterie i wtedy zaskoczy, bateria była formatowana/kalibrowana, lecz to nie pomogło. Laptop nie znosi najlepiej wstrząsów po przewiezieniu go do innego miejsca nie chciał się włączyć.

Czyżby to problem z samą baterią czy też jest to może jakiś układ wadliwy?

Po odesłaniu go do serwisu, dostałem wiadomość, że u nich działa i odsyłają go z powrotem na mój koszt (dostałem nawet ochrzan za to że coś na niego wgrywałem). Gdy dotarł do mnie wyciągnąłem go z pudła podłączyłem i nic dalej nie działa, nagrałem nawet filmik, żeby mi w końcu w serwisie uwierzyli. Niestety odpowiedzieli mi mailem, że nie mogą go otworzyć! :frowning:

Wiem że temat długi, ale sprawa wymagająca dokładnego opisania :?

Co robić? Gdzie szukać pomocy? Jak sprawdzić co jest z nim nie tak, żeby nie stracić gwarancji? Liczę na pomoc forumowiczów :slight_smile:

ile minęło od momentu zakupu ?? jeżeli 7 dni jeszcze nie minęło masz prawo zwrócić laptopa.

Minęło już ponad 7 dni, a 7 dzień to był ten w którym mi ten sprzęt odesłali :frowning:

a spróbuj go odpalić u sąsiada, za równo nie odpala na kablu jak i zasilaczu ??

No niestety ani na kablu ani na zasilaczu nie działa sprawdzałem wcześniej, a potrzebuje go jako sprzęt “mobilny” tzn.: żeby po przyniesieniu do pracy działał :wink:

pozostaje serwis, najlepiej jakbyś udał się osobiście. dziwne że w momencie kiedy kurier przyniósł paczkę nie otworzyłeś jej jak każdy sprzedawca zalecał i nie odpalił sprzętu.

Tyle że serwis w Poznaniu, a ja jestem z Koszalina więc jakby nie patrzeć około 300 km, a niestety nie posiadam samochodu :frowning:

warto zapłacić 100zł znajomemu by wyjaśnić sprawę z tym laptopem na miejscu. spróbuj jeszcze podłączyć lapa na kablu bez wsadzonej baterii.

Wyciągnąłem baterię, przyłożyłem drucik do wystającej końcówki, która służy do podłączenia baterii. Po takim zabiegu odpala bez bateryjki, ale po przetransportowaniu w inne miejsce (pewnie wskutek wstrząsów/drgań), nie chce się włączyć nawet bez baterii. :?

przecież to jest wada sprzętu nie rozumiem twojego kombinowania.

W Koszalinie i Wrocławiu jest serwis Asusa.

Na początku kazali odesłać mi tego lapka do sklepu do Poznania, nie mówiąc nic o serwisie w moim mieście. Sklep stale upiera się przy tym, że ten laptop jest sprawny i oddają mi go…stąd moje kombinowanie :slight_smile:

Dzięki za informacje, ostatnio sklep zlitował się nad moją osobą i podał mi namiary na serwis na miejscu, chyba będę tam częstym gościem :slight_smile: