Asus F3Sg problem z grafiką

Laptop Asus F3Sg i obraz jak na zdjęciu. Matryca laptopa jest podświetlona, ale nie wyświetla obrazu. Podpięcie zewnętrznego monitora i przełączenie się na niego i uruchomienie systemu w trybie awaryjnym z obsługą wiersza poleceń. Tam wpisuję explorer exe i dopiero ładuje się i wygląda jak na zdjęciu. W żadnym trybie system się nie uruchomi. Jak wejdę do biosa też jest taki sam obraz. Zaznaczam, że nie jest to wina systemu czy sterowników. Problem się zaczął od komunikatu, że system odzyskał sprawność po poważnym błędzie sterownika graficznego obraz się wtedy wyłączył włączył i działał przez pare godzin. Potem się wyłączył i jest tak jak na zdjęciu. Laptop jest niestety 2 miesiące po gwarancji. Wysłałem go do serwisu Asusa i tam po płatnej diagnozie za 122zł gościu odpisał mi, że jest uszkodzona płyta główna (tyle to ja wiedziałem przed odesłaniem do serwisu) tylko co to może być uszkodzone na płycie. Także serwis Asusa nie popisał się bo taką diagnozę to postawi każdy nie dotykając nawet sprzętu.

lapl.jpg

Karta graficzna NVidia standard. Grzanie chipu powoduje ubytki kulek pod układem. Wymagane jest zrobienie tzw re-balling średni koszt od 250zł do 400 zł.

Wymiana płyty głównej. Poszukaj na ebayu widziałem kilka takich.

W tym laptopie 60 st. na karcie to standard.

Znacie może jakiś serwis gdzieś w okolicy Nowy Sącz -> Kraków lub w tym zasięgu ?