Asus F3Sv i Vista

Witam! Od ilku tygodni jestem posiadaczem Asusa F3Sv. System jaki posiadam to Win Xp Sp2. Kupując lapa dostałem stery wyłączenie pod Viste bo podobno Asus już nie wypuszcza sterów do Xp. Pogrzebałem w necie i zainstalowałem stery pod XP z Asusa F3Sc - wszystko śmiga dobrze. jednak teraz zaczyna się zastanawiać nad przesiadką na Viste. Kompa używam w sumie do wszystkiego - filmy HD,programy graficzne, gry ( FEAR - full detale full rozdzielka, HoMM V - też wszytko Full, CS Source - to samo, Wiedźmin - średnie detale, wysoka rozdzielczość). Zastanawiam się czy jak zrobie przesiadkę na Vistę to te wszystkie gry będą działały tak samo? Czy może różnica będzie duża na nekorzyść Visty? Doradźćie mi proszę czy warto zmieniać system…

Dokladna specyfikacja:

Core 2 Duo T5750 - 2x2GHz

Ram 2 GB 667MHz

GeForce 8600GS 256MB DX10

HD 250GB

mam wspomnianego asus f3sg i vista zużywa z antywirusem f-secure i operą 1,2 gb ramu. system działa stabilnie :lol:

A gry? Jest duża różnica w szybkości? Warto iść w Vistę ?

w nowoczesnych grach masz więcej FPS niż w XP, ale jak odpalasz gry typu Max Payne 1 której nie udało mi się odpalić to masz pół na pół (wspomniana gra niedokońca współpracowała z XP ;)) ale podam ci tytuły które mi hulają bez problemu:

Counter Strike Source

Crysis

GTA SanAndreas

Company of Heros

Call of Duty 2,4

Assasin Creed

PES08

NFS Most Wanted, ProStreet

Fifa08 (nie chodzi w tym systemie najlepiej)

Wiedźmin

Oczywiście w granicach twojej karty graficznej :smiley:

Pozdrawiam