Asus F5Mseries nie chce sie uruchomic


(Bpstreets) #1

Ludzie ratujcię.

Godzine temu wprowadziłęm swojego lapka w stan hibernacji (za pomocą przycisku rozruchu komputera....)

Przychodzę po godzinie i naciskam przycisk rozruchu... i ku mojemu zdziwieniu nic... zapala sie zielona lampka u dołu że niby jest odpalony ale nic pozatym... lapka się świeci a on nic w ogóle się nie uruchamia... lapek ma rok... i nigdy z nim nie było problemów, co sie mogło stać ?


(Technik Elektro) #2

przytrzymaj przycisk włączający dłużej niż 4s, odłącz od prądu wyjmij baterię odczekaj chwilę podłącz do prądu spróbuj uruchomić, jeśli wszystko zawiedzie to paść mogła płyta główna...toż to tylko asus....


(Bpstreets) #3

bez bateri ?? podłaczyć ??

a płyta główna to tak sama z siebie ?


(Technik Elektro) #4

pokombinuj z zasilaniem odłącz zasilanie, wyjmij baterię - zdarzało mi się że lapy "zacinały" się w opisany przez ciebie sposób...martwiące jest to iż po naciśnięciu dioda zapala się i gaśnie a brak rozruchu - często oznacza uszkodzenie płyty głównej, lapek na gwarancji ??


(Bpstreets) #5

rok albo dwa byl kupiony rok i ze 2 miechy temu.... a co jeżeli jest rozruch słyszę napęd dvd i wiatrak od chłodzenia a obraz jest ciemny (zielona lampka sie swieci) ?


(Technik Elektro) #6

to mogła paść matryca lub jeden z jej elementów łączących tudzież grafa. lap nie nagrzewał się ?? poszukaj manuala od płyty głównej może z poziomu klawiszy można zresetować ustawienia CMOS (BIOS).


(Bpstreets) #7

Przed wyłączeniem nie był nagrzany... chodził z godzinkę i go wyłączyłęm... ehhh czyli jak by grafa padła to i tak cała płyta w tyłek :((


(Bpstreets) #8

Spróbowałem wyciągnąć baterie i do prądu lecz niestety wszystko tak samo.... :frowning:


(Technik Elektro) #9

jeśli integra to tak jeśli nie to jesteś do przodu - najpierw diagnozuj...odłącz go na dłużej, zostaw i spróbuj za jakiś czas, skontaktuj się z serwisem asusa.


(Bpstreets) #10

mam jeszcze rok gwarancji.... wiec w poniedziałek udam sie do sklepu...