Asus F5R - bateria

Witam! Od razu przepraszam za głupie pytanie :smiley:

Mam takie pytanie odnośnie baterii, a dokładniej jej ładowania. Wyczytałem, że raczej odradza się ładowania, gdy bateria nie jest rozładowana na maxa, tzw doładowywania. Czyli np odłącze lapsa na 20min i pójdzie na baterii, zużyje się powiedzmy 10% i podłącze go do prądu a bateria zacznie się sama ładować. Da się jakoś wymuszać ładowanie tylko wtedy kiedy chcemy, a nie za każdym razem gdy jest tylko trochę rozładowana, a podłączymy laptopa do zasilania? (mam xp gdyby co)

sorka, ale mam laptopa od 2dni i na razie go poznaję :slight_smile: a wcześniej nigdy nie miałem notebooka

Nowe baterie nie mają tzw efektu pamięci lecz zaleca się tak jak powiedziałeś rozładowywanie do końca. Poszukaj w biosie takiej opcji ale z własnego doświadczenia bateria po 2 - 3 latach jest do wyrzucenia nawet jak przestrzegasz tych wszystkich zaleceń, oczywiście przy mobilnym trybie życia ;D

czyli nie ma sensu (a nawet nie powinno się) pracować na pełnej baterii przez chwile, po czym spowrotem przejśc na zasilanie sieciowe?! Za każdym razem kiedy odłącze notebooka od zasilania, powinienem już pociągnąć na baterii do powiedzmy 10-20%? Czyż tak?

A teraz coś z innej beczki

Chciałbym zainstalowac viste na tym sprzęcie, nie wiem czy pójdzie aero glass, powinien chociaż wszystko możliwe, ale teraz tak: mam ukrytą partycje “recovery” czy jakoś tak, domyślam się że służy do przywracania pierwotnej wersji systemu. Ale do laptopa otrzymałem także 2 płytki, również do recovery, więc moje pytanie: czy ta partycja jest potrzebna? czy śmiało mogę ją przeznaczyc dla visty, w końcu to 2-3 giga z tego co pamiętam