Asus G750JS - Problem ze sterownikami - windows8.1

(Srr) #1

Witam mam problem z moim laptopem(Asus g750js) od samego początku.

problem mam z :

(system) #2

Ale jaka architektura? 32- czy 64-bitowa? Przy 64-bitowej nie powinno być żadnych problemów. Wszystkie sterowniki są na stronie firmowej Twojego Asusa: http://www.asus.com/pl/Notebooks_Ultrabooks/ASUS_ROG_G750JS/HelpDesk_Download/ Proszę tam dokładnie wybrać system operacyjny.

(Srr) #3

Dziękuję za stronę asusa!

Architektura 64 bitowa - Udało mi się już zainstalować sterownik głośników jednak nadal nie jestem wstanie uruchomić ich jednocześnie (żeby grały jako system 2.1)

(DarkPeter) #4

Masz kartę Realteka, więc w Panelu Sterowania  --> Menedżer Realtek HD Audio lub czerwona ikonka gdzieś na pasku ukryta :slight_smile:

(Srr) #5

Nie było ale pobrałem i zainstalowałem Realtek HD Audio jednak problem się powiększył , teraz nie dość ze grają tylko 2 sopranowe to jeszcze zniknęła opcja wyboru głośnika.

(DarkPeter) #6

Kontroler PCI Simple Communications - dotyczy karty sieciowej LAN / Wireless / Bluetoth , sprawdź czego brakuje u Ciebie.

Kontroler wideo 3W - sterownik kary graficznej VGA Intel / Nvidia -również sprawdź którego brak

Jakby coś jeszcze brakowało to dla spokoju ATK i Card Reader

(system) #7

Po kolei z listy pobierz i zainstaluj:

Chipset - 1 pozycja, nie ma problemu;

VGA - 3 pozycja ( zainstaluj jako pierwszą) i po tym 1 pozycja, czyli najpierw sterowniki Intel, potem nVidia;

LAN - 1 pozycja, nie ma problemu.

Others - Intel Management Engine Interface, 1 pozycja, nie ma problemu.

ATK - pierwsza pozycja z góry. Powinien po tym zadziałać klawisz Fn.

Audio - powinna być zainstalowana pozycja pierwsza z góry, czyli Realtek Audio Driver. Jeśli zainstalowałeś tu jakieś inne sterowniki, to faktycznie może być problem.

(Srr) #8

Wydaje mi sie że problem jest po mojej stronie ponieważ nie umiem zainstalować tych pobranych sterowników.

post-270276-0-25421400-1420413356_thumb.

(Dimatheus) #9

Hej,

Pobierane przez Ciebie sterowniki są w formie archiwów zip. Przed instalacją trzeba je wypakować. Można to zrobić narzędziem systemowym - klikasz prawym przyciskiem myszy na plik i z menu kontekstowego wybierasz polecenie Wyodrębnij wszystkie , następnie podajesz ścieżkę i wypakowujesz. Później już tylko wchodzisz do folderu i uruchamiasz program setup.exe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Srr) #10

Dziękuję serdecznie wszystko działa już poprawie !

(system) #11

To narzędzie na pewno Ci nie “brakuje”! Ono może być, ale nie musi. Asus przestał publikować owo narzędzie dla Windows’a 8.1/64-bit, aczkolwiek skoro sobie życzysz, to znalazłem taką stronę: http://www.softpedia.com/get/Tweak/Video-Tweak/ASUS-GPU-Tweak.shtml Ja bym jednak tego nie instalował!

(Srr) #12

Po czasie wychodzą kolejne niedociągnięcia ;(

(Dimatheus) #13

Hej,

A jak procesor identyfikują inne programy - na przykład CPU-Z czy Speccy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Srr) #14

Witam,

(Dimatheus) #15

Hej,

Generalnie wykrywanie modelu procesora w stylu “Intel Core i3/i5/i7 4xxx” trudno nazwać poprawnym. Dlatego prosiłem o sprawdzenie w programach, które są regularnie aktualizowane.

Co do działania systemu - czy w menadżerze urządzeń nie masz jakiś urządzeń bez sterowników bądź błędnie działających?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Srr) #16

Długo nic nie pisałem na ten temat ale rozwiazanie znalało się same i to dosłownie!