Asus G75VW i codzienne restarty


(misql) #1

Witam,

 

Mam taki problem, że każdego dnia, po pierwszym uruchomieniu komputera - po ok. 5-15 minutach się wyłącza (odcina zasilanie i uruchamia go na nowo). Potem już nie ma tego problemu, wszystko śmiga jak należy, niezależnie od tego ile razy go włączę/wyłączę. Nie jestem też pewny, czy jak go nie przetrzymam do kolejnego dnia, to czy tego dnia już nie będę mieć spokoju z restartami - pewności nie ma bo nie sprawdzałem tego jeszcze celowo, ale wydaje mi się, że było tak kilka razy. Póki co sprawdziłem go memtestem86 i nie było błędów. Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić? :slight_smile:

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Jednak dziś się zdarzyło drugi raz z rzędu.


(A8354720X) #2

Polecam sprawdzić temperatury i napięcia np. programem SpeedFan

Proszę wstawić PrintScreen z programu. Można też włączyć robienie log-a i sprawdzić jakie są ich wartości przy samoczynnym restarcie.


(misql) #3

Chyba coś mi nie idzie ustawienie jego.

W logu wyświetla tylko “Seconds”. Zakładka “voltages” jest pusta, w konfiguracji tak samo.


(A8354720X) #4

Masz problem z konfiguracją Log-a czy SpeedFan nie pokazuje żadnych odczytów?

Możesz użyć też HWMonitor - http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,Program,Windows,33495.html

Nie posiada on opcji Log. Daj wtedy PrintScreen po 2 minutach nie używania laptopa, po 5 minutach obciążonym programem OCCT - http://www.dobreprogramy.pl/OCCT,Program,Windows,28567.html testem “Power Supply” i 5 minutach testem CPU: OCCT


(misql) #5

W logu z SpeedFana są tylko godziny+sekundy, nic poza tym.

W zakładce konfiguracji speedfana w voltages nie ma w ogóle nic, pustka, nic się nawet ustawić nie da (wchodzę w configuration z głównego okna programu). Sprawdzę te dwa kolejne programy.