Asus GeForce 8600GTS ... problem ze sterownikami

Witam

Mam następujący problem … otoż po podpięciu nowej karty Ausa(jak w temacie) pod port PCIe x16 mam problem z zainstalowaniem jej … pobierałem najnowsze strowniki ze Nvidi podczas próby instalacji po rozpakowaniu sterowników wyskauje błąd… to samo dzieje się ze starszymi sterownikami załączonymi na płycie …

moje pytanie jest natepujące :

Co trzeba zrobić aby karta zadziałała?

do tej pory pracowałe na karcie zintegrowanej…

Konfiguracja sprzętowa :

Intel Core 2 Duo E4600, Płyta główna Gigabyte GA-945GCM-S2L, 2x 1Gb 667Mzh, itd…

P.S. przepraszam za błedy … pisałem w dość dużym pośpiechu … BŁAGAM O POMOC :slight_smile: pozdrawiam

Czy przed podłączeniem nowej karty odinstalowałeś sterowniki po poprzedniej ?

Zainstaluj ForceWare 169.21.

jest to pierwsza karta graficzna(nie liczac integry) podpieta do tego komputera … takze wydaje mi sie ze od integry nie powinnienem odinstalowywac sterowników? ale moge byc w błędzie… juz sciągam…

mam juz na komputerze tylko ze w ver. angielsko języcznej … problem niestety sie powtarza … wszystko pieknie ładnie rozpakowywuje sie, uruchamia sie okno instalatora Nvidi i … ten sam komunikat … co wczesniej…

Cześć, wyłącz zintegrowaną kartę w BIOS-ie, ewentualnie ustaw jako główną kartę na Pci-E: BIOS -> Advanced BIOS Features -> Init Display First -> Onboard/PEG. Coś dziwacznie to jest opisane w manualu. Spróbuj oba warianty w BIOS-ie: PCI, Onboard/PEG.

niestety … po ustawieniu w BIOS-ie (według instrukcji) karty ASUSa na “first display”, sytuacja się nie zmieniła … patrzac na menadżer urządzeń zauważyłem że karta ASUSa nie została wykryta jako karta graficzna ? tylko jako jakieś urządzenie podłaczone pod PCIe w zakładce z kartami graficznymi jest tylko integra… ale jest jeszcze jedna zakładka : ASUS OTHER DEVICES po rozwinieciu jej ukazały sie dwie kategorie :

ASUS Video3D Device

oraz

Enhnaced Display Driver Helper Service

jakieś daLsze pomysły ?

Powinno działać na Onboard/PEG. Sprawdź właściwości tego ASUS Video3D Device. To pewnie Twoja karta GF 8600 GT. Pulpit -> Właściwości -> Ustawienia; co jest napisane pod Ekran: ?

1.jest ustawione na Onboard/PEG

  1. właściwości

Typ Urządzenia ASUS Other Devices

Producent: ASUSTeK

Lokalizacja : Nieznany

stan urzadzenia :

To urzadzenie działa poprawnie

Jeśli masz problemy z tym urzadzeniem, to kliknij Rozwiązywanie problemów…

Użycie urzadzenia:

Użyj tego urzadzenia (włącz)

3.Ekran Domyślny

:)pozdrawiam przy okazji, miłego wieczoru :slight_smile:

Dzięki. Próbowałeś zainstalować teraz sterowniki NVidii ?

tak jak najbardziej… niestety

cały czas sie pojawia … :confused:

Pulpit -> Właściwości -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Karta, a tu co wykrywa?

typ karty maly obrazek i nic nie jest napisanie a dalej nizej w ramce infomacje o karcie pisze od gory do dołu …

Ściągnij najnowsze sterowniki. Wyłącz kompa z sieci, wyciągnij kartę, ponownie (dokładnie sprawdzając czy dobrze weszła) umieść ją w złączu PCI-E, uruchom komputer. System powinien wykryć nowy sprzęt. Dodatkowe zasilanie podłączone !?

Masz bios awarda czy ami? W awardzie żeby wyłączyć np. zintegrowany dźwięk trzeba koło Ac’97(tak się ten dźwięk nazywa) zmienić z enlabed na disabled. I jeszcze jedno pytanie, przełączyłeś kabelek od monitora do karty graficznej?