Asus GeForce 8600GTS ... problem ze sterownikami

(Djkocurek) #1

Witam

Mam następujący problem ... otoż po podpięciu nowej karty Ausa(jak w temacie) pod port PCIe x16 mam problem z zainstalowaniem jej ... pobierałem najnowsze strowniki ze Nvidi podczas próby instalacji po rozpakowaniu sterowników wyskauje błąd... to samo dzieje się ze starszymi sterownikami załączonymi na płycie ...

moje pytanie jest natepujące :

Co trzeba zrobić aby karta zadziałała?

do tej pory pracowałe na karcie zintegrowanej...

Konfiguracja sprzętowa :

Intel Core 2 Duo E4600, Płyta główna Gigabyte GA-945GCM-S2L, 2x 1Gb 667Mzh, itd...

P.S. przepraszam za błedy ... pisałem w dość dużym pośpiechu ... BŁAGAM O POMOC :slight_smile: pozdrawiam

(Seba86mu) #2

Czy przed podłączeniem nowej karty odinstalowałeś sterowniki po poprzedniej ?

Zainstaluj ForceWare 169.21.

(Djkocurek) #3

jest to pierwsza karta graficzna(nie liczac integry) podpieta do tego komputera ... takze wydaje mi sie ze od integry nie powinnienem odinstalowywac sterowników? ale moge byc w błędzie... juz sciągam..

mam juz na komputerze tylko ze w ver. angielsko języcznej ... problem niestety sie powtarza ... wszystko pieknie ładnie rozpakowywuje sie, uruchamia sie okno instalatora Nvidi i ... ten sam komunikat ... co wczesniej...

(Sp Adrian) #4

Cześć, wyłącz zintegrowaną kartę w BIOS-ie, ewentualnie ustaw jako główną kartę na Pci-E: BIOS -> Advanced BIOS Features -> Init Display First -> Onboard/PEG. Coś dziwacznie to jest opisane w manualu. Spróbuj oba warianty w BIOS-ie: PCI, Onboard/PEG.

(Djkocurek) #5

niestety ... po ustawieniu w BIOS-ie (według instrukcji) karty ASUSa na "first display", sytuacja się nie zmieniła ... patrzac na menadżer urządzeń zauważyłem że karta ASUSa nie została wykryta jako karta graficzna ? tylko jako jakieś urządzenie podłaczone pod PCIe w zakładce z kartami graficznymi jest tylko integra... ale jest jeszcze jedna zakładka : ASUS OTHER DEVICES po rozwinieciu jej ukazały sie dwie kategorie :

ASUS Video3D Device

oraz

Enhnaced Display Driver Helper Service

jakieś daLsze pomysły ?

(Sp Adrian) #6

Powinno działać na Onboard/PEG. Sprawdź właściwości tego ASUS Video3D Device. To pewnie Twoja karta GF 8600 GT. Pulpit -> Właściwości -> Ustawienia; co jest napisane pod Ekran: ?

(Djkocurek) #7

1.jest ustawione na Onboard/PEG

1. właściwości

Typ Urządzenia ASUS Other Devices

Producent: ASUSTeK

stan urzadzenia :

To urzadzenie działa poprawnie

Jeśli masz problemy z tym urzadzeniem, to kliknij Rozwiązywanie problemów...

Użycie urzadzenia:

Użyj tego urzadzenia (włącz)

3.Ekran Domyślny

:)pozdrawiam przy okazji, miłego wieczoru :slight_smile:

(Sp Adrian) #8

Dzięki. Próbowałeś zainstalować teraz sterowniki NVidii ?

(Djkocurek) #9

tak jak najbardziej... niestety

cały czas sie pojawia ... :confused:

(Sp Adrian) #10

Pulpit -> Właściwości -> Ustawienia -> Zaawansowane -> Karta, a tu co wykrywa?

(Djkocurek) #11

typ karty maly obrazek i nic nie jest napisanie a dalej nizej w ramce infomacje o karcie pisze od gory do dołu ...

(Sp Adrian) #12

Ściągnij najnowsze sterowniki. Wyłącz kompa z sieci, wyciągnij kartę, ponownie (dokładnie sprawdzając czy dobrze weszła) umieść ją w złączu PCI-E, uruchom komputer. System powinien wykryć nowy sprzęt. Dodatkowe zasilanie podłączone !?

(velover) #13

Masz bios awarda czy ami? W awardzie żeby wyłączyć np. zintegrowany dźwięk trzeba koło Ac'97(tak się ten dźwięk nazywa) zmienić z enlabed na disabled. I jeszcze jedno pytanie, przełączyłeś kabelek od monitora do karty graficznej?