Asus GF 7900gs - Jak prawidłowo podkręcić Grafikę

Witam , kupiłem nie dawno kartę graficzną Asus 7900GS i chodzi elegancko. gdy tylko do mnie przyszła wszystko pięknie wyczyściłem oraz dałem nową pastę. Temperatura w spoczynku około 50C a w stresie max 70c ale podkręciłem ją w programie PowerStrip z 590/720 na 680/830 i nie zauważyłem dużej różnicy … nie wiem. co mam podkręcić. bo temperatury są chyba ok. Pozdro.

Nic więcej nie zrobisz.

Podkręciłeś rdzeń o jakieś 15%, to przy 30 kl/s daje dodatkowe 4,5 kl/s. :stuck_out_tongue_winking_eye: Zawsze coś.

Napisz jaki masz procesor, bo może jest za słaby do tej karty.

amd athlon 5000+ oc na 2x 3,1ghz

Zacznijmy od tego że powerstrip jest do bani i jest płatny. Więcej możliwości ma RivaTuner i jest darmowy. Zacznij od zmiany programu, stary usuń. Procesor jest ok, jeszcze pytanie jaki masz zasilacz ? Zacznij OC od zera, podkręcaj rdzeń o 10MHz i rób testy w 3dMark’u 05. Zapisuj sobie wyniki i sprawdzaj czy przypadkiem nie ma spadku wydajności. Podkręcić może i podkręciłeś do 680, ale np. na 650 był już szczyt wydajności. Późnij był już spadek…(Ja swojego 7600GT wyciągłem do 680, ale na 620 był szczyt, tyle że mój jest już fabrycznie podkręcony.)

zasilacz mam nowy Modecom Premium 350 myślę że dobry ( kupiony za 150zł ) … mam 3dmark 03 i 06 który będzie lepszy ?

jony8988 , nazwij proszę temat konkretnie, i zlikwiduj zbędną choinkę emotek w poscie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

3DMark 06 poda ci dokładniejsze wyniki :slight_smile: