Asus gtx 560 TI Direct CU II OC Temperatury

Mam pytanie.

Wczoraj zmieniłem pastę w moim gtx 560 Ti i zauważyłem ze temperatura w spoczynku wynosi 36-40 stopni a w stresie dochodzi do 77-80 st. Czy źle położyłem pastę (dałem jej dosyć sporo) a może źle skręciłem chłodzenie z GPU. czy takie temperatury mogą szkodzić całej karcie? Pasta Arctic Silver 5.

Temperatura troche przy duża ten system Direct CU II powinien zapewnic niższe temperatury

Mam nałożyć pastę od nowa? Dać jej mniej czy więcej?

Po raz pierwszy zmieniałem pastę na karcie z CPU nie miałem problemów.

Pasty nie może być za mało i za dużo.

Ile pasty było wcześniej nałożone?

Jakie temperatury miałeś wcześniej?

Zapewne mniej.

Pasty było nałożone sporo wyciekała na boki (sprawdziłem przed zdjęciem). Wcześniej miałem w spoczynku około 32. Usunałem teraz trochę pasty i w spoczynku mam ok 35. w OCCPT (directX 11, shader 3) po 300 sekundach doszło do 78 st.

Weź pod uwagę, że pasta zaraz po nałożeniu nie osiąga swoich właściwości - musi się wygrzać:

https://www.google.pl/search?q=wygrzewa … =firefox-a

A co do temperatury, to sam mam GTX 560 Ti, ale od Gigabyte i też się mocno grzeje ;/

Dla testu zagrałem przez 30 min w Wiedźmina 2 temperatura doszła do 85 stopni. Co robić?

temperatura w stresie za wysoka albo jest coś nie tak z pastą albo po prostu jest gorsza i mniej wydajna od tej co była wcześniej

Co robić? Zastosować lepszą pastę np. IC Diamond 7 Carat lub Zalman ZM-STG2.

Zobacz test past termo-przewodzących: http://chlodzenie.net/reviews/wielki-te … ona-druga/

Zdjąłem całą pastę i nałożyłem na nowo. Tym razem cieniutką warstwę przy otwartej przeglądarce mam teraz 40-41 st. Wentylator pracuje ok 35% (1230-1260 RPM). Próbować dalej czy na razie zostawić? Mam pastę Silver Arctic 5.

pasta najpierw musi wyschnąć dobrze i się wygrzać puki nie wyschnie przewodzi ciepło znacznie gorzej co może na początku skutkować wyższą temperaturą

Dzisiaj rano temperatury były niższe więc chyba wszystko idzie ku lepszemu. Czy ma znaczenie ze teraz karta nie będzie używana ponieważ przez miesiąc nie będę miał komputera? Czy nie stanie się nic ze świeżo nałożona pastą?

Nic nie stanie się z pastą.

Dzięki za pomoc. Można zamknąć watek.