[ASUS HD6870] Brak kompatybilności

Witam, 2 dni temu dokonałem zakupu nowej karty graficznej Asus HD6870, przesiadka odbywała się z gf8600GT(zaznaczam stara karta działała i działa bez zarzutów) Instalacja karty odbyła się bezproblemowo, kłopoty pojawiły się podczas pierwszego startu PC, a mianowicie karta przeszła w tryb “kosiarki” czyli wentylator na najwyższe obroty. Do tego ekran(dobrze podłączony do grafiki :wink: ) nie wykazywał oznak zainteresowania, tj. dioda paliła się na kolor pomarańczowy(jak wiadomo powinien być zielony). Dwie godziny spędziłem wyjmując i wkładając grafikę ponownie, czyszcząc slot itp. zaznaczam ze dodatkowe zasilanie jest podłączone. Po dwóch godzinach znalazłem sposób na uruchomienie PC(dodam ze komputer włączałsie normalnie,nie widać było tylko obrazu): wyłączenia zasilania przy zasilaczu, włączeniu go ponownie, włączeniu pc, wyłączeniu pc i ponownym włączeniu.(po prostu włączenie i restart po odłączeniu zasilania). Zrezygnowany zrobiłem update BIOS-u, jedyna korzyść z tego to to ze teraz komputer po włączeniu sam orientuje się ze coś jest nie tak i wykonuje restart. Brak mi już pomysłów wiec zwracam się do was :smiley: (podejrzewam zasilacz, ale przecież to nie jest modecom, powinien dać rade…)

Płyta główna: ASUS M4N68T-M LE

Procek: AMD Athlon II X3 3.1Ghz

Kości ram: 6Gb

Karta graficzna: ASUS HD6870 DirectCU *

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 500W *

*karta graficzna wymaga dodatkowego zasilania złożonego z 2 wejsc 6-pinowych, jedno podłączam prosto z zasilacza, a drugie za pomocą przejściówki dołączonej z grafiką(2 x molex —> 1 x 6pin)

wojciks5 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zasiłka powinna raczej dawać radę, u mnie na 550W sobie z dużym zapasem wszystko lata i jest okej.

Próbowałeś znowu podpiąć swoją starą kartę? Może ta którą kupiłeś jest uszkodzona?

A nie pomyślałeś, że to w karcie leży problem? Być może jest uszkodzony, więc idź z tym do sprzedawcy i wymień na inny egzemplarz.

Owszem, to była pierwsza myśl. Chciałem jednak wyeliminować możliwość błędu z mojej strony :smiley:

Stara działa poprawnie, jutro z rańca się zawinę i pojadę, niech przy mnie ją sprawdzą.

ja miałem to samo… coś było z biosem, musiałem aż zanieść do serwisu… niby coś w ustawieniach było nagrzebane :frowning:

a to ciekawe, powiedzieli Ci jakieś szczegóły czy coś?

I jeszcze mi powiedz jaki masz BIOS itp. może uda mi się to samo zrobić u mnie :smiley: