ASUS K50AB wysoka temperatura

(igrek) #1

Witam, posiadam felernego asusa K50AB który ma problem z przegrzewaniem, do tej pory czyszczenie + podkładka dawały temperaturę w granicach 70 stopni, jako że na zewnątrz coraz cieplej, problem się nasila i tak np teraz temperatura wynosiła 97 stopni, obudowa gorąca, swoją drogą zrobiłem mały mod z wiatrakiem żeby cały czas chodził na 100% ale to już też przestało pomagać, jakieś sugestie prócz zmiany pasty?

(rgabrysiak) #2

Jeżeli czyściłeś już układ chłodzenia i korzystasz z podkładki to poza wymianą pasty nic innego już nie wymyślisz.

(igrek) #3

Ok, w takim razie mam inne pytanie, przy chłodzeniu jest 8 śrubek, 4 trzymają płytkę odprowadzającą ciepło od procesora, jedna płytkę od karty graficznej i 3 wentylator, po odkręceniu wszystkich nawet nie chce drgnąć, stara pasta może tak trzymać? Nie chcę nic wyrwać, jest jakiś sposób żeby stara pasta swobodnie puściła?

(Neon1992) #4

Dodam, iż wymiana pasty nic nie da, identyczny lapek u brata i ten sam problem.

Starą pastę bardzo ciężko zmyć, pójdzie ale sporo trzeba się natrzeć izopropylem.

(igrek) #5

Nie mam pojęcia do jakiej temperatury ten wynalazek wytrzymuje ale 97 stopni to już zdecydowanie za dużo.

(Ocxxxx) #6

Lepiej schodzi pasta po rozlaniu na pałeczkę do uszu rozpuchola niż izo :wink: a potem izo wyczyscic rdzeń:wink:

(MrBeckham666) #7

mój wujas miał takiego samego laptopa;]

grzał się jak cholera:D

całkowita wymiana chłodzenia pomogła i oczywiscie zmiana pasty;]

a jaką masz tą podkłade ostatnio z czego pamietam w pc format lub komputer świat testowali;] za jakieś 60 zł można mieć porządną;]

ale wątpie żęby taka podkładka zmniejszyła wiecej niż o 5 stopni

(igrek) #8

Podkładka to Xigmatek talisman