ASUS K50AB wznawianie systemu windows

Cześć, mam jakąś głupią przypadłość z tym laptopem, bawię się w projekt BOINC, no i wiadomo że aplikacja wykorzystuje laptopa do liczenia itd, zamykam laptopa, wracam za jakieś pół godziny a laptop martwy, wciskam przycisk zasilania , laptop włącza się i pokazuje się “wznawianie systemu windows” , wyłączyłem wszystkie opcje związane z zamykaniem pokrywy, z wyłączaniem dysków, z hibernacją, a laptop i tak dalej “wyłącza się”, jak to wyłączyć?

Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Opcje zasilania

znajdź “zmień ustawienia planu” i ustaw tak:

http://iv.pl/images/62700619720311755182.png

i daj “Zapisz zmiany”.

Wydaje mi się że problem leży w temperaturach laptopa, BOINC mocno obciąża procesor, a laptop w idle ma 60 stopni. Wszystkie hibernacje itd wyłączone.

Hej,

Może i tak, ale w takiej sytuacji laptop by się wyłączał, a nie hibernował.

:arrow: Czy nie masz zainstalowanego przypadkiem programu Asus Power Gear bądź podobnego? Zwykle to on zarządza ustawieniami energii więc zmienianie schematów w Windows na niewiele się zdaje.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie mam power gear. Pogrzebałem głębiej w opcjach zasilania, i powyłączałem wszystko dosłownie wszystko ci związane z oszczędzaniem energii, i chyba pomogło, bo laptop się przez całą noc nie za hibernował, warto zauważyć że jak zamykałem pokrywę to hibernacja następowała po około pół godzinie, a teraz pozostał z lekko uchyloną pokrywą, nie wiem już sam. W czasie kiedy się hibernował, było obniżone taktowanie procesora do 1050MHz, jak powróciłem do standardowych 2.1GHz wszystko jest ok.

Hej,

A w ustawieniach miałeś opcję, która powodowała zmniejszenie taktowania procesora, gdy pokrywa jest zamknięta?

Ale to Ty ustawiałeś zmniejszenie taktowania przez wybranie jakiegoś planu zasilania czy działo się to automatycznie po przymknięciu pokrywy laptopa?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie, kiedyś zmniejszałem taktowanie poprzez AMD Overdrive, bo laptop osiągał wysokie temperatury, 70 stopni w idle przy max taktowaniu, w planie zasilania nic nie ruszałem, dla zamknięcia pokrywy ustawiłem akcję nic nie rób, sam już nie wiem.

Hej,

To może warto by uruchomić program i przywrócić ustawienia domyśle. Może zmiany dokonane programem pomieszały coś w ustawieniach zasilania i wydajności systemu…

Może sprzęt wymagał porządnego czyszczenia?

A gdybyś całkowicie zamkną pokrywę, komputer przeszedłby w stan hibernacji?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odinstalowałem i powróciło do normy

Czyściłem go i zmieniłem pastę do tego zrobiłem mały mod, znaleziony w internecie :wink: odłączyłem żółty kabel od wentylatora, i kiedy trzeba to działa na max obrotach, temperatura nie dochodzi do 70 stopni.

Wszelakie akcje hibernacji/uśpienia dla zamknięcia pokrywy mam wyłączone, i wiem co było problemem. Doszedłem do tego po jakimś czasie, wiedziałem że bateria jest w nim do wymiany bo kiepsko trzyma, i kilka razy wtyczka od ładowarki nie była do końca wciśnięta, po prostu bateria zdychała, czego efektem było wyłączenie laptopa, wszystko powróciło do normy.

Dziękuje za zainteresowanie tematem, uważam że jest w 100% wyczerpany i można zamknąć.

Hej,

To i tak dobrze, że po odinstalowaniu zostały przywrócone ustawienia domyślne. Bardzo często jest tak, że aplikacja się odinstalowuje, a ustawienia zostają takie, jakie wprowadziła aplikacja.

Tego myku nie znalem. A faktycznie może powodować zwiększenie wydajności chłodzenia - oczywiście kosztem nieco zwiększonej głośności. :slight_smile:

Trzeba szczególnie uważać w takich przypadkach, by nie zdarzyło się przepięcie, które może całkowicie rozłożyć układ zasilania oraz płytę główną komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus