Asus k50c przycina filmiki odtwarzane na stronach internetow

Witam. Czy to normalne że asus k50c przycina filmiki na stronie gwiazdy.wp.pl na praktycznie czystym win7sp1? Postawiłem system zainstalowałem stery a tu w przeglądarce przycinki, w ie8, ie9 i ff701 przycina filmiki. Użycie procka na wpTV w zwykłej jakości 80-95% a w HQ 90-100% i w HQ dużo gorzej przycina. To normalne że takie użycie i to przycinanie? A drugie pytanie: na stronie asusa są sterowniki VGA intel i sis, skoro intel wywala bug przy instalacji to czy dobrze zrobiłem że stery sis zainstalowałem?

Dwie przeglądarki IE :?:

Klik PPM /prawym przyciskiem myszki/ na odtwarzany film --> Ustawienia sprawdź - Włącz lub wyłącz przyspieszanie sprzętowe :

dq303_Flash-Player.jpg

Jeżeli wszystko OK to dobrze.

  1. Sterowniki do płyty głównej Chipset zainstalowane ?

  2. W Menedżerze urządzeń nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania ?

Wyłączanie, włączanie przyspieszenia sprzętowego nic nie daje. Sterowniki chipsetu chętnie bym zainstalował ale na oficjalnej stronie ze sterownikami nie ma czegoś takiego jak chipset, to będzie w dziale ATK ? wszystkie 5 pozycji atk zainstalować? nie ma wykrzykników ani nic takiego, menadżer urządzeń mówi że wszystko jest ok.

Zainstaluje win xp i zobacze czy wtedy też będzie miał problemy z filmikami. Jeśli nie tzn że nie radzi win7sp1 :slight_smile:

a moze ci przycina filmiki bo masz za slabego neta hmm???

Dodane 06.10.2011 (Cz) 18:20

pozatym masz slaby procesor i nie wyrabia albo i grafika tez nie wyrabia

Internet to nie zamulone 6Mbit kablowe więc od internetu to nie zależy, filmik zbuforuje się cały a tnie. Albo to od procka albo to ta grafika SIS. Jak sądzicie?

weglug mnie jest to jedno i drugie, jak mowiles prawie calego procka ci zabiera… sprawdz ile pamieci z grafiki ci zabiera podczas filmu… jeszeli 100% pamieci grafiki to mamy przyczyne… zreszta jak pisales to procek takze nie wyrabia… sprawdz grafike, zainstaluj najnowsze flash playery itp. zmiana na xp napewno pomoze gdyz ten duzo mniej zasobow komputera zabiera

Udało się. Problem rozwiązany gdyż już nie tnie nawet w HQ. A zrobiłem tym razem tak: zainstalowałem kolejny raz win7sp1 z pendrive’a potem wszystkie ATK potem lan, KBfilter, został mi VGA i audio. Wcześniej nie instalowałem wszystkiego z ATK ale instalowałem VGA i audio więc widocznie tu coś go bolało. Po każdej instalacji dla pewności restart, później odpalam ie8 i o dziwo jest git. Zaraz sprawdzę czy po instalacji audio i vga się nie skopie. Dzięx za pomoc

Ostatecznie: po zainstalowaniu wszystkiego z atk zaczynając od ATKACPI i jadąc na Windowsowych sterownikach VGA wszystko było duże (bo 800x600) ale za to płynnie wszystkie filmiki, natomiast po instalacji sterów sis gdy rozdzielczość podskoczyła na 1366 x 768 to zauważyłem minimaly spadek wydajności ale i tak jest okey, lapek oddany UFFF :):slight_smile: