Asus k50c series 100% wykorzystanie procesora

(Wagen12) #1

Witam, od razu napiszę o co chodzi. 

Posiadam Laptop ASUS K50C Series problem polega na tym że po zainstalowaniu systemu windows 7 64/32bit jest problem z procesorem. Po zainstalowaniu sterowników ze strony asusa gdy dam alt ctrl delete i daje wydajność to użycie procesora wynosi 1% natomiast gdy poruszę tym okienkiem troszkę to wskakuje na 70% gdy ruszam bardzo szybko użycie procesora wynosi 100% prosze o pomoc nie wiem co może się dziać może czegoś nie zainstalowałem ? ktoś spotkał się z takim problemem ? Na laptopie nie da się w zasadzie nic robić jedyne co to przeglądać strony www ale nie filmy ponieważ strasznie klatkuje i zupełnie nie da się oglądać.

Nigdy nie było problemów takich.

czekam na odpowiedź

(Dimatheus) #2

wagery , proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - poprawić tytuł wątku usuwając z niego krzyk, czyli fragmenty pisane w całości wielkimi literami. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Lewanxd) #3

Skrin zakładki Procesy proszę

(JNJN) #4

Plus:

• temperatury z HWMonitor

• smart dysku z HD Tune, opcja health

Edit:

• a jaki był wcześniej system?

• czy CPU, to Celeron M220?

(Wagen12) #5

Procesy

4bafac6b463e2946m.jpg

Temperatura

b6013121b5a1b57em.jpg

Tak mi się dzieje

025d2b551d3c083dm.jpg

CPU, to Celeron M220

Nie daje smart dysku może później zrobię ponieważ dawałem też inny dysk z innego laptopa do tego i było to samo :slight_smile:

czekam na odpowiedź

(JNJN) #6

Jaki tu był system? masz CPU jednordzeniowe 1.2 GHz, bardzo słaby max XP, może 7 32 bitowy bez antywirusa.

Temperatury OK.

I tak się CPU będzie zachowywał.

(Lewanxd) #7

Freezy mogą być wywołane planem wydajnościowym: jak masz ustawione?

(Wagen12) #8

Na tym laptopie od początku był system windows 7 albo 32 albo 64 ale instalowałem oba i na obu problem taki sam. O co chodzi z tym planem wydajnościowym ? bo nic nie ustawiałem :stuck_out_tongue: zainstalowałem windowsa i tak jest. 

(JNJN) #9

Może był i W7, ale starter specjalna wersja na te słabe netbooki.

(Wagen12) #10

Mogę zainstalować XP ale myślę że będzie tak samo … 

(falcon89) #11

W procesach widać szkodniki Adware.

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool (zgodny z wersją twojego systemu)

(Wagen12) #12

falcon89 dobra zrobię jak mówisz ale po samym starcie i przygotowaniu pulpitu po instalacji windowsa wszystko jest świeże i problem jest taki sam.

frst

http://wklej.org/id/1360343/

addition

http://wklej.org/id/1360343/

Ktoś mi gdzieś napisał że to może być wina grafiki że procesor bierze całą grafike na siebie bez pomocy karty. Instalowałem sterowniki ze strony assusa i tam powinny być sprawne

(JNJN) #13

Wrzuć ten screen jeszcze z HD Tune, opcja health.

(falcon89) #14

Podałeś dwa razy ten sam log, brakuje logu Addition

(Wagen12) #15

addition

http://wklej.org/id/1360344/

przepraszam ;p 

a tu hd tune

3ed4169be6384883m.jpg

(falcon89) #16

Odinstaluj 

Desk 365

fst_pl_107

Genesis

HulaToo

PC Data App

qone8 uninstaller

Software Version Updater

webssearches uninstaller

Pobierz AdwCleaner, kliknij prawym na pobrany plik i Uruchom jako administrator, Kliknij Szukaj, następnie Usuń.

Jeśli chodzi o screen z HD Tune to nie widać wszystkich parametrów, przewiń w dół i wstaw nowy zrzut ekranu.

(Wagen12) #17

c02c0465d1e65dd3m.jpg

już usuwam te programy 

po wywaleniu tych smieci to samo ;) 

(JNJN) #18

Coś się dzieje z dyskiem i może tu problem.

Wypalisz na CD program MHDD i dasz zdjęcie ze smart dysku, funkcja F8 i po całym scanowaniu dysku, funkcja F4.

(falcon89) #19

Na dysku jest jeden sektor oczekujący na remap (parametr C5).

Kliknij prawym na partycję systemową C, Właściwości, Narzędzia, Sprawdź (tylko pierwsza opcja zaznaczona), kliknij Rozpocznij, Zaplanuj sprawdzanie dysku i uruchom ponownie system.

Następnym krokiem zazwyczaj jest remap (nie usuwa danych z dysku ale jak przy każdych operacjach na dysku zaleca się zrobić kopię bezpieczeństwa).

Pobierz HD Tune Pro (jest to wersja Trial programu ale ale może być pomocny przy dalszym postępowaniu) i zainstaluj.

Na karcie Error Scan zaznacz Quick scan i kliknij Start, po zakończeniu odczytaj i zapisz gdzieś wartość LBA (na dole, wartość w nawiasie).

(JNJN) #20

I C6 i nie wiadomo jaki jest stan powierzchni dysku?