Asus K50IP i VirtualBox?

Witam!

Mam na lapku Windowsa XP a na stacjonarce Windows 7 i chciałem zrobić maszynę wirtualną, aby przetestować Windows 8 bo nie chcę go od razu instalować Do rzeczy jak stworzę maszynę wirtualną to przy jej uruchomieniu wyświetla się komunikat: AMD-V is disabled in the BIOS. Jeżeli coś możecie mi poradzić to byłbym wdzięczny z góry dzięki za pomoc. :expressionless: Aha i próbowałem Windowsa 8 x32, x64 i x86.

Witaj. rozpoznaję że masz laptop HP.

Wejdź w bios -> system configuration -> virtualization technology -> Enabled

kliknij F10 i zatwierdź zmiany. Restart i powinno działać.

Gdybyś nie miał tej opcji, trzeba zauktualizować bios.

Nie mam tej opcji i nie mam laptopa HP tylko Asusa K50IP jak w temacie. Jak zaaktualizować BIOS?

W BIOSIE mam zakładki Main, Advanced, Security, Boot, Exit i nie ma tam tej opcji jest tylko IDE Configuration.

x86=x32.

Spróbuj wyłączyć funkcję wirtualizacji w Vboxie. (odznacz w ustawieniach, już nie pamiętam gdzie to było)

Sprawdzałem w ustawieniach od maszyny wirtualnej i tam nigdzie tego nie mogę znaleźć. :cry:

Settings>System>Acceleration> oba na disabled :wink:

Chyba mam jakiś przestarzały ten BIOS nie ma tam opcji settings --> system itd. Wiecie może jak zaktualizować BIOS? Czy są jeszcze jakieś inne sposoby na utworzenie wirtualnej maszyny? BIOS mogę mieć już stary bo laptopa kupiłem może 3,5 roku temu.

Mam na myśli opcje VirtualBox, sorki za niezrozumienie :wink:

Odznaczyłem te opcje tak jak napisałeś to teraz jest coś takiego :

VT-x/AMD-V hardware acceleration has been enabled, but is not operational. Certain guests (e.g. OS/2 and QNX) require this feature.

Please ensure that you have enabled VT-x/AMD-V properly in the BIOS of your host computer.

Może ktoś mi to wyjaśnić? :o

to znaczy

“Sprzętowe przyspieszanie VT-x/AMD-V zostało włączone, ale nie jest sprawne. Niektóre systemy (np. OS/2 i QNX) wymagają tej opcji. Upewnij się że masz aktywną opcję VT-x/AMD-V w BIOS-ie twojego komputera”.

Z igły robią widły, sam kiedyś używałem VirtualBoxa i na netbooku zrobiłem klona Windows XP. Na netbooku! Dziwne więc że wymaga tej opcji włączonej. Może trzeba zdezaktywować tą opcję w ustawieniach programu.

A jak się nie da jej zdeaktywować, aktualizacja BIOS.

http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_ … /#download

wybierz tam swój system, następnie z działu BIOS ściągnij plik Biosu, a z działu Bios Utilities - program do flashowania.

Prawodopodobnie będziesz wymagał pendrive’a startowego.

Tak się składa że dzisiaj komuś pisałem mały poradnik jak go utworzyć.

Link tutaj

reanimacja-biosu-help-t512687.html#p3215761

Jak wyłączę opcję w zakładce system–>acceleration Enable VT-x/AMD-V to pisze tak:

Failed to open a session for the virtual machine Windows 8 x64.

AMD-V is disabled in the BIOS. (VERR_SVM_DISABLED).

Result Code: E_FAIL (0x80004005)

Component: Console

Interface: IConsole {db7ab4ca-2a3f-4183-9243-c1208da92392}

Component: Console

Interface: IConsole {db7ab4ca-2a3f-4183-9243-c1208da92392}

A jak włączę:

Failed to open a session for the virtual machine Windows 8 x64.

AMD-V is disabled in the BIOS. (VERR_SVM_DISABLED).

Result Code: E_FAIL (0x80004005)

Component: Console

Interface: IConsole {db7ab4ca-2a3f-4183-9243-c1208da92392}

Czyli w obu przypadkach jest tak samo, aby uruchomić tą opcję w BIOSIE muszę go zaktualizować tak?

Sorki, że tak owijam w bawełnę, ale się gubię w tym programie.

Taki sam komunikat dla włączonego i wyłączonego amdV? Coś musiałeś się pomylić.

O ile dobrze pamiętam, ten program wymaga aktywnej usługi Program uruchamiający proces serwera DCOM.

Wjedź na start->uruchom->services.msc

Powinna być ustawiona na automatyczne uruchamianie.

Spróbuj teraz.

Coś jest chyba nie tak bo nie mogę ani jej uruchomić, zatrzymać, wznowić totalnie nic nie da się zrobić da się tylko sprawdzić właściwości i odświeżyć.

A co do tego komunikatu to sprawdzałem jeszcze raz i oba są takie same. :o

.

Masz uprawnienia administratora? Wyłącz UAC

Mam uprawnienia admina UAC jest wyłączone. Dodam, że komputer niedawno miał formatkę, ale to chyba nie ma wpływu.

No to aktywuj tą usługę.