Asus K52J - aktualizacja sterowników ATI nieudana - co robić

Witajcie :slight_smile:

Mam nadzieję, że w końcu gdzieś znajdę rozwiązanie problemu. Kilka miesięcy temu przesiadłem się z Windows 7 x64 (fabrycznie zainstalowany na moim laptopie) na Windows 8 Pro x64 z MSDNAA. Wszystko ładnie śmiga, ale mam pewien problem. Windows co prawda sam ściągnął sterowniki do karty graficznej, ale są one jakby niepełne, wydane przez MS, w menedżerze urządzeń jest taki zapis: AMD Radeon HD 6300M Series (Microsoft Corporation - WDDM v1.20). Gry śmigają, nawet całkiem nieźle, ale niektóre potrzebują np. sterownika OpenGL 1.1 (karta - ATI HD 6370M), którego zainstalować nie mogę, nie działa żaden instalator sterowników (próbowałem fabryczny sterownik, ściągnięty z internetu, oraz 2 nieoficjalne, żaden nawet nie odpala instalatora, kółeczko się kręci i koniec akcji). Nie mogę też wejść w tryb awaryjny (F8, prawda?), bo chciałem w ten sposób coś zrobić.

Czy można z tym coś zrobić?

być może ten mały programik Ci pomoże:

AMD tools

Już nieważne - ściągnąłem sterowniki w wersji 13.3 Beta i uruchomiłem w trybie zgodności z XP SP3 i jakimś cudem zadziałało (wcześniej też ustawiałem tryby zgodności do XP SP3 ale nie chciało za nic ruszyć.

Nawet nie wiedziałem, że moja karta obsługuje Eyefinity :lol:

@up - tego automatu też próbowałem - nie wykrywa mi karty graficznej, pod Win7 też nie wykrywał.