Asus K52JU i gry w formacie 4:3

Witam,

posiadam notebooka Asus K52JU z kartą graficzną AMD Radeon HD 6370M z ekranem 16:9 - 15,6"

Mam problem z wyświetlaniem gier - wszystkie (np. Bitwa o Śródziemie, Starcraft, czy nawet córki jakieś Kucyki) uruchamiają mi się w formacie ekranu 4:3 pozostawiając czarne pasy z prawej i lewej strony.

Domyślnie ustawiona jest sugerowana rozdzielczość 1366:768. Żadna z tych gier nie posiada możliwości wyboru tej rozdzielczości, ale chyba nie w tym tkwi problem ponieważ na drugiem komputerze (stacjonarnym) również z ekranem 16:9 a rozdzielczością 1400:900 (której gry również nie mają w wyborze rozdzielczości) wyświetlają się na pełny ekran poprawnie.

Bardzo proszę o pomoc - być może należy zmienić jakieś ustawienia np. w CCC, ale nie mam pojęcia gdzie.

Pozdrawiam.

Ender

a 1280x720 to w tych grach jest do wyboru?

W “Kucykach” w ogóle nie ma możliwości wyboru rozdzielczości, w “Bitwie o Śródziemie” jest 800x600 i 1024x768, ale chyba nie w tym problem skoro na drugim komputerze wyświetla się wszystko na pełnym ekranie bez konieczności jakichkolwiek manipulacji przy rozdzielczości. Na drugim komputerze również ekran 16:9 i karta AMD Radeon tylko zintegrowana. Na obu komputerach Windows 7 64.

E.

W Panelu sterowników amd jest kategoria ustawienia wyświetlacza, a w niej skalowanie gpu, i tam możesz ustawić skalowanie obrazu na pełny ekran.

witam mam ten sam problem mam lenovo y580 z karta graficzna nvidia geforce gtx 660m u nie zabardzo moglem znalezc ustawien wyswietlacza. mogli byscie mi pomoc ? :smiley:

Ewentualnie poszukaj latek/path’ ów do danej gry. Ja miałem identyczny problem z GTA SA I NFS Underground, wpisałem tytuł gry w Google i magiczne słowo widescreen , problem się rozwiązał :slight_smile: