Asus K53SV a wydajność w grach

Witam.

Mam pewien problem. Wiadomo laptop jak laptop ale myślę, że od takiej maszynki można czegoś oczekiwać.

ASUS K53SV:

Karta graficzna / Graphic card: nVIDIA GT540M 1GB

Procesor / Porcessor: Intel Core i5 (2x2,3GHZ) TurboBoost (2x2,9GHZ)

RAM Memory: 4GB

System: Windows 7 Home Premium

Teraz tak. Są gry które chodzą idelanie. A są takie, które potrafią przyciąć.

Np. na filmiku do którego dam linka

Na takich detalch jak tam u mnie nie wiem czy wyciągnął bym 15fps. A tam identyczny sprzęt tylko inny windows i chodzi jak złoto. Mi gta4 przycina na medium. Da się grać ale to nie jest to...

Instalowałem dzisiaj najnowsze sterowniki zarówno Intela czyli tej zintegrowanej karty jak i 540m ale nie to nie dało. Nie dokońca wykorzystuje moc 540m czy coś? Podczas grania karta sama się przełącza i pracuje 540m. Próbowałem nawet w panelu specjalnie ustawić dla gta4 na wszelki wypadek kartę 540m ale to nic nie dało, dalej lubi przyciąć. Gra oryginał ze steam.

Inna gra Assasins Creed Brotherhood da się grać ale na medium przytnie… Nie wspominam o wiedźminie 2… nie wiem czy to wina fatalnej optymalizacji ale gra… na low cieła i nie dało się grać…

Czego może to być przyczyna? Raczej coś w softwerowego a nie sprzętowego… Sprzęcik nowiutki jeszcze ze skelpu, żądnych wirusów, system czysty. Może to przez jakiś program, ale nie do końca się przełącza karta zintegrowana na geforca?