Asus K53SV karta sieciowa błąd - kod 31

  1. Jeśli masz jakieś ważne pliki i dokumenty, zrób kopie na pendrive lub dysk przenośny.
    Gdy się okaże, że nie można wrócić do poprawnego stanu przed awarią, to może być konieczna reinstalacja systemu.

  2. Czy masz możliwość skopiować na laptopa pobrane pliki sterowników z innego komputera?

  3. Na początek, będziemy próbować zdziałać coś bez pobierania czegokolwiek

  4. Kliknij Przywróć sterownik na Karcie Realtek i zrób restart. Sprawdź czy naprawiło błąd.

  5. Kliknij Przywróć sterownik na karcie Atheros i zrób restart. Sprawdź czy naprawiło błąd.

  6. Czy wiesz jak odszukać zapisane Punkty przywracania systemu i przywrócić jeden z nich?
    Kliknij ikonę Start, a następnie kolejno Wszystkie programy, Akcesoria, Narzędzia systemowe i Przywracanie systemu.
    Na ekranie wybierz
    Wybierz inny punkt przywracania

  7. Zrób zdjęcie listy Punktów przywracania

Oczywiście jeśli, punkt 4 lub 5 pomoże to pomiń kolejne

Pkt. 4 i 5 - przed przywracaniem sterowników mam zapisać wszystkie dok i pliki na zewnętrzny dysk?? Czy mogę spróbować Przywrócić bez kopiowania?

Pkt. 2 Niestety nie ma dostępu do i jego komputera w celu pobrania sterownikow:(

Pkt.6 A w jakim celu potrzebuje te Punkty przywracania systemu?? Jak już nie pomogą pkt. 4 i 5?? Kiedy już będzie niezbędna reinstalacja systemu Windows??

Zapisanie ważnych plików jest tylko zabezpieczeniem ich.

4 i 5 to tylko sterowniki. Inne pliki nie będą naruszone.
A tak przy okazji, skąd miałaś sterowniki, które zainstalowałaś wcześniej. Były na dysku?

6 Zmienia tylko pliki i sterowniki systemowe, które zostały zmienione pomiędzy datą zapisania Punktu a momentem aktualnym.
Pliki osobiste pozostaną nienaruszone

Ale kiedy ten pkt.6??

Sterowniki które instalowałam- to znaczy dokonałam " naprawienia" co nie wyszło kupowałam z komórki na laptopa. Ale to nie był dobry pomysł.

Uważasz, że przywrócenie sterownika i restart pomoże??

A jeśli nie, co dalej?? Pkt.6?? O Przywracanie jakiego systemu chodzi?? Windowsa??

Punkt 6, jeśli 4 i 5 nie pomogą

Dobrze, że masz możliwość pobrać sterowniki na smartfonie i skopiować na komputer.
To się przyda. Czyli pkt 2 da się zrobić :wink:

Na razie nie będziemy zajmować się przywracaniem (całkowicie) systemu Windows.
Przywrócimy do jednego z niedawnych Punktów przywracania systemu (czyli tylko pliki systemowe i sterowniki)

Zacznijmy więc od 4 i 5

Ale w jakim celu Punkty przywracania systemu- po wykonaniu pkt. 4 i 5, znowu do poprzedniej wersji??:frowning:

4 i 5 tylko po to, aby sprawdzić, czy ostatnie (poprzednie) sterowniki nie sprawiały problemu

Punkt przywracania systemu nie przywraca dosłownie całego systemu, jeśli tak to rozumiesz.
Przywracane są tylko pliki systemowe i sterowniki, które były systemie w momencie utworzenia Punktu przywracania
W Punkcie przywracania mogą być zapisane jeszcze starsze niż poprzednie sterowniki, więc może się okazać, że właśnie te starsze będą działać, jeśli poprzednie z punktu 4 i 5 nie rozwiążą problemu

Poprzednie sprawiały problem bo net nie działał…

Chyba, że mówimy o przywracaniu przed/ przed…jeśli mówisz o tych “starszych niż poprzednie”…

Próbuj przywrócić sterowniki czyli 4 i 5 mimo to.
I tak, mam na myśli starsze niż poprzednie.

Na Realteku nie ma możliwości Przywrócenia sterownika- jest wyszarzony. Mówimy o sciezce: Realtek/ Właściwosci/ Sterownik?? Mam tylko możliwość: Aktualizuj sterownik, Wyłącz albo Odinstaluj.

W Atherosie jest możliwość Przywrócenia sterownika, w ścieżce jak powyżej…

To co robimy??

Realtek odinstaluj, nie rób restartu jeśli system o tym powiadomi
Przywróć Atheros i wtedy zrób restart
Po restarcie wróć do Menedżera Urządzeń (później będę pisał MU w skrócie)
Sprawdź, czy nadal są żółte wykrzykniki.

Realtek odinstalowany, nie robię restartu- system nie powiadamia o konieczności…

Teraz Przywrócenie Atherosa i restart??

Tak

Niestety… dalej to samo…:frowning:

Realtek nie ma błędu
Jaki błąd jest w Atheros?
Nadal nie ma internetu?

Nie ma, w Atherosie dalej błąd Kod 31:( to samo co wcześniej…:frowning:

Może w Atherosie włączyć Aktualizuj sterownik??
W sumie to dlaczego, skoro Realteka odinstalowałam - po restarcie się sam zainstalował??

Właśnie tak miało być, aby system sam zainstalował sterownik Realtek
Z internetem łączysz się przez kabel LAN czy przez WiFi?
Odinstaluj Atheros.

Czy są jeszcze jakieś inne żółte wykrzykniki w innych urządzeniach poza listą Karty sieciowe?