Asus K53SV karta sieciowa błąd - kod 31

Witam, mam problem z Asus k53sv, Windowsem 7 i instalacja sterowników karty sieciowej. Pojawił się kod31. Nadmienię iż problem wystąpił podczas włączania laptopa na wyczerpane baterii.Pojawil sie na chwile zielony, pusty ekran, po czym wyłaczyłam komputer. Ogolnie komputer działa tylko nie widzi połączeń internetowych. Czy problem jest poważny, wymagający przeinstalowania Windowsa? Dokonałam aktualizacji sterowników LAN dla Asusa jednak to nie pomogło:( proszę o info co da się z tym zrobić, proszę o jasne komunikaty dla niewtajemniczonych informatyczne.

Po pierwsze, edytuj bardzo proszę temat, aby coś mówił co w nim się znajduje.
Co do tematu, jakim sterownikiem została zrobiona aktualizacja, skąd został pobrany.

Sterownik pobrany ze strony Asusa, Lan_Win7_32_64 Z70380113201

Zróbmy jeszcze tak:
Najpierw uruchom cmd i wpisz polecenie ipconfig.
Następnie Otwórz ustawienia sieciowe, wejdź w zmień opcje karty sieciowej, na karcie sieciowej właściwości - ustawienia sieci ipv4 (klikasz właściwości) zmień na reczne ustawienia ip oraz dns i w ip oraz bramie przepisz to co masz w cmd, a w dns wpisz w pierwszym adres bramy, a w drugim 8.8.8.8

Przykro mi ale nic z tego zapisu nie rozumiem:( poza tym po instakacji sterow ika, ktorego wczesniej nie odinstalowywałam a jedynie wybrałam opcję " napraw" karcie sieciowej pojawił się żółty trójkąt z wykrzyknikiem…Także pogorszyła sprawę instalacją, bo wcześniej karty sieciowe " wygladały" normalnie…

Wyglada na to, że z błachego problemu zrobił się duży:(

Klikasz na pulpicie kombinację przycisków windows+r wpisujesz cmd i wciskasz enter. Wpisujesz ipconfig i wciskasz enter. W tym oknie wyskoczą ustawienia sieciowe komputera, adres IP, maska podsieci, brama domyślna. Zostawiasz to okno, otwierasz ustawienia sieci ipv4 zgodnie z filmem.


W oknie właściwości sieci ipv4 ustawiasz zgodnie z moim poprzednim wpisem i dajesz w każdym kolejnym oknie ok.

I to pomoże?? Chodzi o to ze temat jest dla mnie zbyt trudny i obawiam się jeszcze bardziej namieszać niż jest.

Witaj @Kajax

Odszukaj identyfikator sprzętu.
Skorzystaj z Poradnika i wklej identyfikator w odpowiedzi

Napisz przy okazji, czy może próbowałeś wcześniej DriverBooster lub innego programu do automatycznej instalacji sterowników?
Jeśli nie, to nie próbuj, bo może się pogorszyć.
Jeśli tak, to może właśnie dlatego.

Próbowałeś wybrać Przywróć poprzedni sterownik?
Próbowałeś usunąć wadliwe urządzenie w Menedżera Urządzeń i zrobić restart?
Próbowałeś przywrócić system do Punktu przywracania przed wystąpieniem problemu?

Pozdrawiam serdecznie

Nie probowalam tych rzeczy gdyz jak mowiłam- nie znam się:( instalowałam sterownik ze strony Asusa- gdyż tak mnie pokierowano, a właściwie wybrałam opcję " napraw" - co pogorszyło sprawę- kartycsiecowe mają znaczek żółtego trójkąta z wykrzyknikiem…

Poza tym z tego Poradnika wynika, iż muszę coś przekopiowywać i pobierać z neta…W tej chwili nam tylko dostęp do neta w telefonie, a przy przenoszeniu plików z telefonu na laptopa- pojawiają się błędy.

Gdzie są właściwości?:


I dalej już nie pociagnę bo nie mam neta żeby połączyć się z Google.

Poza tym mam pytanie: mam różne nazwy w tych kartach sieciowych: Atheros, Cisco, F5 Networks VPN Adapter i inne…czy mam we wszystkich zaznaczać takie identyfikatory??

1 polubienie

Idzie dobrze :wink:
Jakoś sobie poradzimy


To co wskazałaś - Atheros - to jest karta bezprzewodowa WiFi 1
Zrób zdjęcia tak samo dla 2
Przy okazji zrób zdjęcie z zakładki Sterownik
Przykład
obraz

Inne pominiemy, co i tak w Twojej sytuacji jest zastanawiające, że wszystkie są uszkodzone :thinking:

Uszkodzenie- czyli żółty trójkąt z wykrzyknikiem, tak?? :slight_smile: pojawił się po naprawcze instalacji sterownika LAN:) nie wiem, czy plik był uszkodzony, co nie zadziałało ale do czasu instalacji karty sieciowe nie miały tego trójkąta…

Dlatego już boję się cokolwiek instalować żeby bardziej nie pogmatwać:( Komputer jest mi niezbędny do pracy zdalnej a tu taki klops:(


I jaka diagnoza??

Jeszcze dorzuć zdjęcia z zakładki Sterownik

Atheros czy Realteka?

Najlepiej z obu :wink: