Asus K53SV - ma czy nie ma bluetooth?

Witajcie.

Wczoraj zaopatrzyłem się w Azusa K53SV i męczy mnie jedno pytanie - skoro ma bluetooth czemu go nie mogę znaleźć w systemie Windows 7. Naciskając Fn+F2 jest tylko WLAN.

Specyfikacje laptopa: http://pl.asus.com/Notebooks/Versatile_ … ifications

Oraz dane sklepowe, w którym kupiłem laptopa: http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netboo … bhtml#opis

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Cytat ze strony Asusa - znaczy on tyle, że nie każdy podmodel tej serii (czyli nie każde K53SV) ma tą opcję.

Jeśli nie ma on Bluetooth, a w ofercie taka opcja jest zaznaczona, iż jest, możesz odwołać się do sprzedawcy na podstawie niezgodności towaru z ofertą / specyfikacją, którą sprzedawca podaje i możesz walczyć o zwrot kasy.

Możesz jeszcze dla pewności zainstalować jakiś program do przesyłu danych przez BT, np. BlueSoleil i zobaczyć, czy on wykryje sprzęt Bluetooth na komputerze. Jeśli nie, ja bym poszedł do sklepu i wojował - sprzedali towar niezgodny z podaną przez nich specyfikacją.

Sprawdź jeszcze w Menadżerze Urzadzeń. To najpewniejszy sprawdzian. Powinna tam być pozycja pn. " Odbiorniki radiowe Bluetooth", lub podobnie brzmiąca, z charakterystyczną, niebieską ikonką Bluetootha. Jeśli nie ma, no to pewne, że nie masz tego urządzenia lub nie jest prawidłowo włączone.

A oprócz programu BlueSoleil jest jakiś inny.?

Sprawdzałeś Menadżera Urządzeń?

Niestety nic nie ma.

Ale w menadżerze zadań są uruchomione aplikacje bluetooth, a nic nie wgrywałem

Screeny z aplikacji:

94269687818470772053.png

95989896314066683211.png

Wygląda na to, że samo urządzenie jednak masz w laptopie, ale nie jest włączone zgodnie z instrukcją.

W Centrum sieci i udostępniania > Zmień ustawienia adaptera : tu powinna być pozycja Bluetooth Network Connection , na której klika się PPM , aby włączyć.

Nie mogę znaleźć Zmień ustawienia adaptera w Centrum sieci i udostępniania. Może to inaczej się nazywa?

64266481655824755921.png

Ja klikam na ikonkę połączeń sieciowych na pasku zadań (tray’u), tam wybieram link do Otwórz Centrum sieci i udostępniania. Otwiera się okno, w którym po lewej stronie wśród różnych pozycji jest Zmień ustawienia adaptera. Rzecz pewnie w tym, że ja mam innego laptopa (eMachines).

24074927098346513309.png

zgadza sie…

Moim zdaniem, tak jak jest na powyższym obrazku, powinieneś kliknąć na " Zmień ustawienia karty sieciowej" (na lewym pasku) i tam powinien się pojawić m.in. Bluetooth z czerwonym krzyżykiem.

Nie ma

72496181018627864734.png

No to widocznie jednak nie masz Bluetootha. Oprogramowanie zainstalowało się standardowo razem z systemem, ale samego urządzenia nie ma.

Aha dzięki za informacje.

Temat do zamknięcia