ASUS K541U - Nie działający touchpad WIN7

Serwus,
problem jest niedziałający touchpad po WIN7 na Asus K541U.

Wykluczam uszkodzony TP, bo pod Windowsem 10, wszystko działa prawidłowo.

Wszystkie sterowniki zainstalowane co nie było łatwe, tu uwaga, brak widocznego urządzenia TP w menadżerze urządzeń.

Nie jest to także kwestia włączenia/wyłączenia TP za pomocą przycisków funkcyjnych.

W zasadzie pomysły mi się kończą.

Dzięki.

Jak sprawny musi działać?

A jak w trybie awaryjnym? czy działa?

Odinstaluj z poziomu Programy oprogramowanie Touchpada, czyszczenie systemu CCleanerem, restart i niech zainstaluje mu stery systemowe.

Na końcu wklej screen z menadżera urządzeń.

… z rozwiniętą pozycją “Mysz i inne…” A ponadto, mam wątpliwości czy przejście z Win10 na Win7 było słuszne. Ten laptop nie ma wsparcia dla Windows’a 7, a jedynie dla Windows’a 10 i to 64-bitowego.

Touchpad w każdym systemie poprawnie pracuje na sterze systemowym, więc rodzaj systemu raczej nie ma tu znaczenia.

… ale tylko “raczej” :laughing:

No na 99%

Edit:

Sprawdź w biosie, bo może touchpad jest wyłączony?

Tak, masz rację. Generalnie “raczej” touchpad powinien zadziałać na sterownikach systemowych. Mnie chodziło w ogóle o pomysł wymuszenia “downgradu” na laptopie dedykowanym wyłącznie dla Windows’a 10/64-bit. Pomysł “raczej” chybiony. Skutek jest taki, że zawsze “coś” nie działa, albo nie działa jak należy. Miłej niedzieli!

A to już inna bajka, nawzajem.

Tak, to jest downgrade, touchpad niestety nie będzie działał pod Win7, nikomu na zagranicznym forum nie udało się tego rozgryść.