Asus K56C - Laptop startuje - matryca nie zawsze - prośba o pomoc

Witam

 

Od jakiegoś czasu mam dziwny problem - mianowicie leptop to Asus K56C z dwoma kartami graficznymi:

Intel HD 4000 oraz Nvidia GeForce GT 635M

 

I od jakiegoś czasu jak włącząm latopa ekran jest ciągle czarny - tak jak by niezaskakiwał.

Dodam że zawsze jak podłącze do wyjścia VGA monitor to na monitorze zawsze jest obraz.

 

Na początku myślałem że to taśma (i w sumie nadal nie wiem czy może to nie taśma), ale zauważyłęm pewną prawidłowość

 

Jak odpalam laptopa z podłączonym monitorem to:

  1. zapala się tylko monitor dodatkowy - Jednak mimo że jest 16:9 odpala się w formacie 4:3

lub

  1. zapla się matryca latopa oraz monitor to monitor odpala się już w formacie 16:9

 

Dlatego zaczynam podejżewać że może bioś coś pierdzieli i nie zawsze wie któą kartę możę odpalić czy coś … ;///

Dodam że szukałem w biosie możliwości wyłączenia karty i takiej opcji nie ma - mogę tylko ustawić przydział pamięci dla karty chyba od 64-512 mega ale nie wiem dla której karty bo nie ma nigdzie takiej informacji.

 

Koledzy macie jakieś pomysły co się może dziać  . ??? ;/////////

 

ralfk, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

klawisz Windowsa + P > tylko ekran komputera 

 

Po tym jak podłaczysz kabel VGA. 

Nie chodzi o pracę w Windowsie – jak w temacie problem jest podczas staru laptopa.

Nie chcę kalibrować go na monitor zewnętrzny - informacja o formacie 4;3 to moja obserwacja

 

Brak styku, taśma, podświetlanie, matryca?

 

Oczywiście sprawdź wygaszanie monitora, klawisz Fn+ F…

Problemu szukałbym raczej w systemie. 

 

Matryce rzadko padają w laptopach… 

Właśnie myślalem o taśmie jak pisałęm wcześniej, ale jak by coś nie stykało to chyba czasami matryca powinna smużyć, mrugać cokolwiek - a jak zaskoczy to zawsze świeci idealnie.

 

Zrobie aktualizację bioisu i zobaczę czy coś to da - wg mnie bios ma jakiś problem z przełączaniem sygnału na matrycy z kart graficznych bo jak wpinam vga to od razu widzi że coś jest podłączone - chyba że się myle ??

 

PS - Czy możliwe jest aby system miał wpływ na to czy matryca startuje podczas uruchamiania laptopa czy tylko Bios za to odpowiada ??

Zrób prosty test, wyjmij dysk i start laptopa.

 

Jak sprzęt ok, to bez problemu wchodzisz do biosu i masz całą procedurę POST.

 

Ale jeśli na monitorze zewnętrznym jest OK, napisałem co może być.