ASUS K70IO instalacja Windowsa

Wczoraj kupiłem laptopa ASUS K70IO - TY041 + 2GB dodatkowego ramu, bez systemu. Chciałem zainstalować na nim Windowsa 7. Na początku wszystko ładnie, pięknie, dysk się zbootował, rozpoczęła się instalacja. Kopiowanie plików zakończyło się pomyślnie, ale problem pojawił się przy Rozpakowywaniu plików. Mianowicie wszystko się zawiesza w pewnym momencie i jedyne co pozostaje to restert. Próbowałem kilka razy i działo się tak w różnych momentach - 43%, 47%, 65%, 99%. Dwa razy nawet doszło do końca, komputer się zrestartował, uruchomił ponownie i jak już miała odpalać się dalsza część instalacji windy, laptop zawieszał się i widać było jedynie czarny ekran.

Pomyślałem więc że może zainstaluję Windowsa XP SP2 i tak też zrobiłem. Płytka się zbootowała i pojawił się niebieski ekran, na dole pasek z nazwami kopiowanych plików. Niestety w tym momencie wszystko się zawieszało i znowu pozostawał mi tylko restart.

Dalej idąc w zaparte spróbowałem zainstalować Ubuntu 9.04. Początek instalacji bez najmniejszego problemu, podział na partycje też. Instalacja doszła do 56% i laptop po raz kolejny zawiesił się .

Ostatnimi siłami spróbowałem zainstalować Windows Silens Edition, czyli modyfikacji opartej na Windows XP SP3. Tutaj o dziwo elegancko podzieliłem dysk na partycje i wszystko zainstalowało się bez problemu. Restart kompa i znowu czarny ekran bez możliwości zrobienia czegokolwiek. Przy kolejnym uruchomieniu nacisnąłem F8 i wybrałem żeby uruchomił się z ostatnią zapamiętaną poprawną konfiguracją. Tutaj odpaliła się dalsza część instalacji. Niestety po chwili znowu zwiecha.

Szczerze nie mam pojęcia czym może to być spowodowane, ponieważ jest to mój pierwszy laptop. Prosił bym też o w miarę szczegółowe i proste wytłumaczenie w czym może leżeć problem.

System BIOS VERSION: 210

VGA BIOS VERSION: 62.94.79.00.0B.N29K51.001

EC BIOS VERSION: 2020190001

Pentium Dual Core T4200 2GHz

NV GeForce G120M 1GB

4GB Ram 2

próbowałeś bez tych dodatkowych 2gb pamięci ram ?? wyłącz w biosie obsługę ahci.

W jaki sposób wyłączyć obsługę ahci?

w biosie…

Ale w jaki sposób, a nie gdzie? Jak już pisałem nie bardzo jestem obcykany w laptopach, a nie wiem w której zakładce znaleźć tą opcję.

a myślisz że ja wiem ?? nie znam tego lapka, bios nie jest zbyt skomplikowany w tych urządzeniach.

No właśnie nie widzę u siebie nigdzie w BIOSie takiej opcji. Mam 5 zakładek - Main, Advanced, Security, Boot i Exit. Są w nich następujące opcje:

Main - Informacje o BIOSIE i możliwość zmiany czasu i daty.

Advanced - IDE Configuration, Start Easy Flash, ASUS FANCYSTART, Internal Pointing Device, POST Logo Type, Play POST Sound, Speaker Volume

Security - Change Supervisor Password, Change User Password, Hard Disk Security Setting, I/O Interface Security

Boot - Boot Settings Configuration, Boot Device Priority, Hard Disk Drivers, CD/DVD Drivers, Onboard LAN Boot ROM

Exit - Save changes and Exit, Discard Changes and Exit, Discard Changes, Load User Defaults, Load Manufacture Defaults.

W żadnej zakładce nie znalazłem informacji na temat ahci.

a co masz w ide configuration ??

SATA Operation Mode i mogę wybrać dwie opcje - Enhanced i Compatible.

Po zmianie tej opcji, pojawiła się opcja o której mówiliśmy. Udało się ją wyłączy~ć i teraz wszystko hula jak należy. Dziękuję bardzo za pomoc :wink:

Miałem ten sam problem. Najpierw utworzyłem w programie nlite specjalną instalkę windows xp ze sterownikami i odpaliła się . Dochodzi do momentu gdzie zostają 34 minuty do końca instalacji i się zawiesza. Później wyłączyłem tą opcje w biosie i poszła już normalna instalka , ale także zawiesiął się w tym samym momencie. Próbuje wszystkiego mam oryginalnego Windowsa a także kilka pirackich wersji. Zawsze zawiesza się. Nawet Windows mx 7. Także zwis. Pomóżcie proszę bo nie mam pojęcia co zrobić. Jeszcze jest jedna rzecz która mnie dziwi. Podczas dzielenia na partycje jest jakieś 8 megabajtów wolnej przestrzeni które nie mogę przydzielić do tworzonych partycji. Czy zawsze tak jest? Problem jest taki że wcześniej xp działał ale zrobiła się jakaś aktualizacja i teraz nic nie chce się zainstalować.