Asus K70IO - problem z wyłączeniem komp

Witam,

Mam zainstalowany XP na jednej partycji i problem polega na tym, że przy wyłączaniu komputera pojawia się komunikat “Można bezpiecznie wyłączyć komputer” i trzeba ręcznie go wyłączyć. Na drugiej partycji jest Win 7. Wcześniej było OK. Problem powstał po naprawie pliku boot.ini przez konsolę odzyskiwania systemu. Przejrzałem już chyba wszystkie możliwe podpowiedzi (APM, rejestry itd) jakie znalazłem w necie, ale problem dalej występuje. Czekam na podpowiedzi…

jesteś hipsterem :smiley: Dawno tego komunikatu nie widziałem. Przy zasilaczach AT nie dało rady samo wyłączyć… hmmm …

http://support.microsoft.com/kb/810903/pl

:slight_smile:

Próbowałem już wcześniej. Przeszedłem tą procedurę krok po kroku, a nadal przy wyłączaniu pojawia się ten komunikat.

na win7 normalnie sie wyłącza?

Tak z Win 7 nie mam żadnych problemów. Z XP pojawił się problem, jak konfigurowałem bootloadera, aby było okno wyboru systemów. Wtedy pojawił się problem z plikiem hal.dll w XP. Po naprawie pliku boot.ini, XP przestał się wyłączać automatycznie, a wcześniej to robił. Znalazłem w necie coś o winie sterowników, ale w menadżerze nie mam żadnych problemów.