ASUS K8V-MX-problem z zintegrowaną kartą dźwiękową

Witam. Chodzi o komputer kuzynki, chodził normalnie aż do czasu kiedy podobno włączają komputer a tutaj nie włącza się monitor, sprawdzałem i doszłem do tego że Gniazdo AGP padło, niestety nie wiedziałem że VGA w biosie trzeba włączyć i na tym też nie działało. Zamówiłem płytę główną taka jak w temacie, przyszła. Kumpel zmienił stara/nowa i wszystko chodzi nawet bez formata, sprawdzał kompa u siebie i instalował sterowniki a u kuzynki się okazuje że dźwięk nie działa. No to format, płytka Windows XP Pro z SP2, zainstalowałem i stery także a tutaj dalej dźwięk nie chodzi. Próbowałem z pl.asus.com ściągać także nie działają. W menadżerze urządzeń widać żółty pytajnik na SoundMax audio integrated(czy coś w tym stylu), klikam właściwości a tutaj pisze że urządzenie nie może zostać uruchomione. w BIOSie jest włączona karta dźwiękowa, nawet przywracałem do ustawień domyślnych(bo robiłem bootowanie na CD-rom), ale dalej nie działa. Nie wiem już co począć… bo mam już zabawy szczerze dość :evil:

http://support.asus.com/download/downlo … mapindex=2

No właśnie takie sterowniki z internetu ściągałem(tylko pl.asus.com ale to samo tlyko po PL)(i takie są chyba na płycie dołączonej do płyty głównej).

i nawet te z CD nie działają?? coś mi się nie chce wierzyć… a jak to jest dokadnie karta dźwiękowa?

Kupowałem na allegro

Zintegrowana karta dźwiękowa

RealTek ALC655 6-kanałowy (5.1)

Pisałem do kolesia, odpisał aby zrobić test dźwięku na knopiksie^^ tylko nie zabardzo wiem o co mu dokładniej chodzi ?

Distro Linuxa, Live CD wypalić i spróbować odtworzyć jakąś piosenkę ? albo jakiegoś testu na dźwięk szukać ?

generalnie możesz dowolne distro LiveCD odpalić. np Kubuntu, czy openSUSE-KDE. odpalasz → kcontrol → dźwięk i mulitmedia → system dźwiękowy → testuj dźwięk

jak dźwiek jest słyszalny to karta dźwiękowa działa poprawnie. więc wtedy trzeba dopatrywać problemu w sterowniku pod Windows.

O to super :slight_smile: wezmę Ubuntu Feisty Fawn zaraz do kuzynki i zobaczę. Już bym wolał żeby karta nie działała bo jak żadne sterowniki nie chodzą to nie wiem ;] a takto błąd jasny.

Dzięki wielkie, jak coś to będę pisał(EDIT).

NIC :frowning: Nie działa, karta dźwiękowa zepsuta ??