Asus kupiony z zainstalowaną vistą - problem (?)

zakupiłam asusa z zainstalowaną vistą

mam problem z działaniem systemu operacyjnego

pojawiają się informacje o nie działaniu niektórych składników

komp muli

sprawdzałam hd tune i dysk jest OK

zaznaczam że na komputerach znam się jak na obróbce skrawaniem - czyli nie bardzo :o

sklep (internetowy) w którym zakupiłam komputer zapewnia mnie że można zrobić system na nowo (bo wlasnie to chcę zrobić …)

do komputera dołączono m.in. 2 płyty

na jednej jak mniemam są sterowniki (jest opisana driver & utility…)

druga to podobno płyta umożliwiająca przywrócenie pierwotnie zainstalowanego systemu (czyli visty) - opis płyty: decovery dvd asustek computer inc

the softwere included on this recovery dvd was preinstalled on your hard drive at the factory and may only by used for backup and recovery of your asus computer … itd

czyli niby wszystko OK … ale nie wiem jak się do tego zabrać :confused:

co mam zrobić?

w instrukcji dołączonej do kompa jest informacja"w razie problemów skontaktuj się z dostawcą" … a dostawca mnie zbył

jak używać tej płyty??

proszę o info

pozdrawiam - ania

To laptop ?? a jesli tak to jaki model ??

Aniu…ta plytka recovery…to w rzeczy samej obraz fabrycznie zainstalowanej Visty.Zeby jej w pelni użyc,musisz kompa odpalic z w/w plytki(plytka zapewne jest bootowalna).Nie wiem jak jest w Asusie,ale np. w laptopach Acer i Toshiba sluzy do tego klawisz F12.Klawisz ten wciskając po 3-4sekundach od momentu wlaczenia kompa,umozliwia Ci wybór urządzenia z którego ma zostac uruchomiony system(DVD,HDD,LAN,USB…)Ty wkladasz swoją Recovery CD do napedu optycznego i wlasnie ten naped wybierasz.Po chwili, powinno ukazac sie oprogramowanie które pozwoli Ci odtworzyc caly system do stanu fabrycznego,przy uzyciu plytki znajdujacej sie w napedzie.

Acer ma jak inne netbooki klawisz F2 a w inych netboo…F2 lub Del przez 3-4 sek.

STINGER nie wprowadzaj innych użytkowników w błąd skoro nie wiesz jak jest naprawde.F2 to klawisz do BIOS-a F12 wejscie do menu boot menagera.W pracy kazdego dnia, przez 8 godzin mam do czynienia z ACER-ami ,a w domu smigam na Toshibie na której juz kilka razy robilem przywracanie sysa z plytki.Wierz mi…F12 !!Dodam tylko ze dobrodziejstwa klawisza F12 w laptopach Acer,są domyslnie wylączone.Mozna to zmienic w BIOS-ie.

Nie poddawaj się tak łatwo! wejdź w menu start i odpal konsole (cmd) w trybie admina a następnie wpisz sfc /SCANNOW. Jeśli to nie pomoże to możesz się pobawić narzędziem vista manager firmy yamicosoft. Tam masz też pare opcji naprawy

Na tym etapie to wybór użądzenia z którego chcemy bootować, bootmanager jest dopiero po wyborze dysku z którego jest wczytywany master boot record 8)

He he…kolega wychwycil mój błąd.Masz racje,boot menager to zupelnie inna sprawa niz ta o której byla mowa.

to co mam zrobić …?

bo się trochę pogubiłam :frowning:

to jest asus f3jp

wczoraj, zanim napisalam na forum, w biosie zmieniłam na cd/dvd i żeby z tego odpalał

ale nie odpala z płyty :shock:

chcę spróbować zrobić to tak jak radzicie … ale napiszcie mi proszę dokładnie i po kolei co i jak mam robić

proszę o łopatologiczne wskazówki

jest jeszcze opcja: telefon do serwisu - ale to dopiero jutro a do jutra dobrze by bylo żeby ten komp działał :?

pozdrawiam

łopatologicznie krok po kroku:

-klikamy w menu start

-wpisujemy w szybkim wyszukiwaniu cmd

-gdy wyświetli się na górze wyszukiwania cmd. exe klikasz na nim prawym przyciskiem i wybierasz uruchom jako administrator

-w okienku które wyskoczy wpisujesz sfc /SCANNOW i czekasz aż procedura się zakończy

po ponownym uruchomieniu komputera robisz to samo tylko zamiast sfc /SCANNOW wpisujesz chkdsk /r /f

-wyskoczy zapytanie czy chcesz skanować komputer przy następnym uruchomieniu wpisujesz T i naciskasz enter

-restartujesz komputer.

Jeżeli to nie pomoże to ściągnij program vistamanger tu masz link http://www.yamicsoft.com.cn/English/vistamanager/software/vistamanager.exe

i napisz wtedy na forum, bo tam masz jeszcze pare opcji naprawy…

Możesz też zbootować z płyty instalacyjnej (musi być ona w napędzie oczywiście). Naciskasz wtedy F12 kilkakrotnie przy odpalaniu kompa i jak wyskoczy napis dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku dvd (albo coś podobnego) wciszkasz enter. Następnie masz instalator visty gdzie wybierasz napraw mój komputer. Wszystko przebiegnie automatycznie…

dziękuję koperfild :smiley:

napisz mi jeszcze proszę czy to skanowanie systemu to poszukiwanie błędów i ewentualne naprawienie ich? (pytam z ciekawości …)

co to jest ati catalyst control centre??

m.in. wlasnie to nie dziala

przy każdym rozruchu pojawia się informacja “program przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu. system windows zamknie program i poinformuje cie jeśli istnieje rozwiązanie”

i nie informuje o rozwiązaniu …

ati to karta graficzna chyba … tak?

o co w tym może chodzić?

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

Złączono Posta : 03.06.2007 (Nie) 14:32

nie znaleziono naruszeń integracji

wszystko sprawdzone i wszystko OK

komputer jakby szybciej się uruchomił … ale nie wiem czy to nie moje zwidy są :?

o co chodzi z tym:

???

sfc jest to skanowanie plików systemowych i sprawdzanie ich integralności. tj czy nie zostały uszkodzony w wyniku działania wirusa lub awari dysku.

Co do CCC jest to Catalyst Control Center, a więc panel sterowania kartą graficzną. Proponuje ci odinstalować w panelu sterowania to razem ze wszystkim zawierającym napis ati, a następnie pobrać najnowsze sterowniki. W zależności od tego czy twój system jest 64 czy 32 bit linki będą do tego takie:

do 32: http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1649

do 64: http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1654

Jeżeli nie wiesz jaki twój system jest to kliknij na komputer (w menu start) prawym i wybierz właściwości tam jest napisane.

Następnie zainstaluj ściągniętą paczke wybierając instalacja niestandardowa (albo ręczna nie pamiętam) i wybierając tylko display driver. Catalyst control center, earthism i jakiś jeszcze jeden ■■■■ odznacz…

Kretynie przeczytaj co napisałeś ja dlatego pisze o klawiszach F2 lub DEL gdyż z regóły wejście z F12 w menu boot jest wyłączone, pomyśl co i komu radzisz skoro sam piszesz

myślisz iz każdy taki spec samozwanczy jak Ty od Acerów a g…o nich wiesz, pozatym seriws ACER jest w Czechach a nie u Ciebie…P.S ja serwisuje laptopy kilka lat ale bzdur nie pisze… :evil:

zrobiłam i działa :mrgreen:

nie pokazała się ta informacja po uruchomieniu

wielkie dziękuję dla ciebie koperfild

ale żeby nie było że już wszystko dla mnie jasne :slight_smile: … co to jest: security platform state is “not initalized”??

coś takiego mam na pasku z prawej strony (na dole)

mam coś zainstalować? czy ma to tak sobie być …?

jakiego antywirusa najlepiej zainstalować na viście? teraz mam triala nortona - na 3 miesiące

co zainstalować później?

na xp miałam avasta + zone alarm

czy to się będzie sprawdzać w viście?

jak tak sobie pogrzebałam w tym nowym komputerze to widzę że vista ma jakieś swoje systemy zabezpieczeń … na ile to jest skuteczne?

pozdrawiam i dziękuję za dotychczasową pomoc :slight_smile:

Oznacza ta że zapewne masz problem z antywirusem lub firewallem. Proponuje ci odinstalować jedno i drugie i zainstalować nowe. Antywirusa użyj noda32 albo kaspersky`ego (poczekaj na wersje 7 z zakupem), lub avasta najnowszego jeśli nie chcesz płacić. Wg mnie vista ma na tyle dobrą zapore, że możesz zrezygnować z zewnętrznej. Jeśli koniecznie chceszt to kerio / zone alarm również najnowsze wersje.

P.S. Jeśli chcesz przyśpieszyć działanie komputera, to wpisz w start msconfig przejdź do zakładki uruchamianie i zrób zrzut ekranu (przycisk print scr) lub przepisz co tam masz, to ci powiem co można wyłączyć…

Hmm…niejaki STINGER kolejny raz,bazując na swojej niewielkiej,wręcz mikroskopijnej wiedzy,wprowadza forumowiczów w bląd.Ci co aktualnie mieszkają i pracują na wyspach,nie muszą wysyłać swoich uszkodzonych laptopów do naszych południowych sąsiadów,bo akutat AUTORYZOWANE serwisy ACER-a znajdują sie w UK i Irlandii Płn.

mam pytanie …

coś mi się naknociło z grafiką

obraz ma kiepską rozdzielczość, jest rozciągnięty lekko w boki

próbowałam zrobić przywracanie systemu ale nie udało się (robił, robił i nie zrobił - pojawiła się informacja że przywracanie systemu nie zostało w pełni wykonane czy jakoś tak to było napisane)

przy karcie graficznej ATI Mobility Radeon X1700 jest makabrycznie beznadziejna rozdzielczość

sterowniki wszystkie (według informacji pojawiającej się po odpalaniu płyty ze sterownikami) są zainstalowane

problem pojawił się po zainstalowaniu tego z linka który podałeś koperfild

zniknęła informacja po odpalaniu kompa (że program ati itd zostanie zamknięty) ale grafika jest do bani

w menadżerze urządzeń - karta graficzna: standardowa karta graficzna VGA

o co w tym chodzi??

CO JA MAM ZROBIĆ ???

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 21:58

zrobiłam tak: eksplorowałam zawartość płyty ze sterownikami, weszłam w VGA, potem zainstalowałam sterowniki do ati

mam znowu dobrą “widoczność” na ekranie, wszystko wróciło do normy

programy do obróbki grafiki dają się używać i to cieszy :slight_smile:

ale znowu pojawia się ta informacja po uruchomieniu komputera i jest widoczna opcja po naciśnięciu prawym klawiszem myszy na pulpicie:

ati catalyst control center

program przestał działać i zostanie wyłączony

o co w tym może chodzić? asus daje niewłaściwe sterowniki do kompów? czy ja mam coś źle skonfigurowane? a może coś jest uszkodzone w komputerze?

:evil:

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 22:42

ta … w sumie to teraz nic mi już nie działa prawie

jak otwieram jakiekolwiek okno windowsa nie mogę zdefiniować w polu wyboru, nie mogę potwierdzić

klikam klikam i nic się nie dzieje

dodatkowo nie mogę zamknąć przyciskiem “zamknij” tylko przez kreatora muszę kończyć

co to jest?

skanowałam antywirusem i nic nie znalazło

weszłam próbnie na gry onlile (kurnik) i w literakach nie otwierały mi się żadne okna poboczne (jak “zaproś”), nie mogę np wykładać liter

normalnie się załamię chyba :frowning: