Asus laptop problem po 3 miesiacach

https://www.youtube.com/shorts/aBYd1flz6vY mój laptop ASUS TUF Gaming A15 R7-7735HS/16GB/512/Win11X RTX4060 kupiony 3 miesiące temu jak pokazano na filmiku naciskam wiele razy i sie nagle odpala ok mija dzień dwa i załącza sie za 1 kliknięciem nawet 100 x pod rząd . Odpowiedzcie proszę dlaczego raz muszę nacisnąć 20x by odpalił a za chwile 1 klikniecie i jest ok . Po świętach leci do serwisu

Mam nieco inny komputer od Asusa i u mnie też czasami się pojawiał taki ‘problem’. Działo się tak głównie wtedy kiedy np odłączyłem go od zasilania np na dobę. Okazało się, że jak dostanie zasilanie to płyta musi chwilę ‘pomyśleć’ i dopiero po 2 czy tam 3 minutach mogę go włączyć przy czym ten tzw ‘piszczek’ słychać czasami po 5 sekundach aż płyta sobie wszystko przetrawi.

Reasumując: wciśnij przycisk i odczekaj z 5 sekund.

Przede wszystkim sprawdźcie, czy jest aktualne oprogramowanie BIOSu. Dzisiejszy sprzęt ma często takie i podobne usterki, które producent łata kilka miesięcy po wyprodukowaniu sprzętu. Dostaje sygnały od ludzi, że jest taka, a taka częsta przypadłość i jak to możliwe wydaje aktualizacje.

Zacząłbym od wizyty na stronie producentaa, i sprawdzeniu czy czegoś nie wydali.

zainstalowane jest my asus wiec sa najnowsze sterowniki bios itp nawet zainstalowałem firmware dla dysków ssd wiec szukam i dalej lipa

To może nie być to, ale spróbuj wyłączyć szybkie uruchamianie w ustawieniach BIOS. (aby był pełny POST - „Normal Boot”)
W niektórych modelach z Ryzenem jeszcze jest takie badziewie jak „trenowanie” pamięci RAM (takie dynamiczne podkręcanie parametrów RAM). To często też powoduje problemy - wyłączyć.
W Windows też można spróbować, czy problem będzie występować po wyłączeniu szybkiego uruchamiania. (https://newsblog.pl/jak-wlaczyc-lub-wylaczyc-szybkie-uruchamianie-w-systemie-windows-11/)

Oczywiście to tylko moja hipoteza związana z tą usterką.

Co wcale nie oznacza, że jest najnowsze. Niestety ten soft producentów czasami znajduje niewłaściwe wersje, albo pomija nowe.

Laptop był ostatnio aktualizowany za pomocą driver boostera i dalej załącza sie jak chce po swietach reklamacja

A co to ma do rzeczy? Chcesz instalować śmieciowe oprogramowanie, to instalujesz. Bios masz na stronie producenta. Po takich wynalazkach jak te boostery kłopoty ze sprzętem są całkiem częste.

padła płyta główna na szczęście był na gwarancji