Asus M2N-E + Athlon II X4 635 + Radeon HD5750 =?

Witam wszystkich!

Chciałbym się dowiedzieć, co myślicie, a raczej co wiecie na temat połączenia płyty głównej Asus M2N-E i Athlona II X4 635. Chodzi mi przede wszystkim o uzyskanie informacji o możliwym spadku wydajności, bo domyślam się, że kilkuletnia płyta nie jest idealnym podłożem dla tego procesora, ale jeśli takowa jest, to może nie ma na razie potrzeby kupowania nowej płyty, jeśli M2N-E z najnowszym BIOSem według listy kompatybilności obsługuje tego Athlona? Ew. w przyszłości można by było kupić nową płytę z DDR3 i takimi tam rzeczami. :wink:

W ogólności problem powstał z tego, że prawdopodobnie padła karta graficzna i to ona jest głównym powodem, dla którego ma nastąpić modernizacja (dotąd Athlon 64 3500+ i Radeon X1800 GTO). Ponieważ istnieje zamiar kupienia czegoś nowoczesnego, np. Radeon HD5750 zasugerowałem właścicielowi, że jednordzeniowy Athlon 64 nie nadaje się do napędzania tej karty. :slight_smile: Stąd też wynika następne pytanie: w tym komputerze był i jest zasilacz Modecom 400W - czy będzie on jeszcze wystarczający do zasilania nowych komponentów? Z pewnego testu karty HD5750 w połączeniu z Intel Core i7-965 Extreme Edition ES @ 160*24 wynika, że pod obciążeniem zestaw taki pobierał nieco ponad 230 W mocy, więc…

Wszelkie informacje (zwłaszcza odnośnie wydajności procesora na tej płycie) i sugestie mile widziane!

Zasilacz na pewno do zmiany. Modecom to nie wcale taka dobra firma, i możliwe że to zasilacze z serii FEEL… Co do spadku wydajności nie sądzę aby był bardzo duży… Wielkiej różnicy w wydajności między DDR2 a 3 nie ma. Zależy jeszcze z jakim max. taktowaniem płyta obsłuży pamięci. Jeżeli jest to 1066 lub więcej to będzie dobrze :wink:

Ok, czy ktoś może jeszcze udzielić jakichś informacji na ten temat?

Niepokoi mnie sprawa socketu … płyta posiada AM 2 a procek to AM 3

P.S - jeżeli tylko pozwala Ci na to budżet to dokup sobie ASROCK M3A770DE - AMD770, DDR3, PCI-E 16x, 3x PCi, S-AM3 - oczywiście to tylko moja sugestia…

No właśnie, płyta jest AM2 a nie AM2+ więc procek z AM3 nie pójdzie na niej. A tu jakiś niezadowolony użytkownik takowej http://reksio.ftj.agh.edu.pl/~azrael/20 … -e-poraka/ :wink:

OK, socket jaki jest taki jest, ale ten właśnie procesor jest oficjalnie wspierany w najnowszej wersji BIOSu, więc nie wydaje mi się, żeby miał w ogóle nie działać - można znaleźć wypowiedzi nt. działania X4 AM3 na tej płycie. Miałem jedynie nadzieję, że ktoś mógłby z doświadczenia powiedzieć coś na temat wydajności tego procka na tej płycie. Natomiast akurat takich problemów z pamięcią, zawieszaniem się, czy innymi cudami jak na opisanej stronie, zdecydowanie dotąd nie było, właściwie nie było żadnych problemów (RAM Geil 2x 512 MB Dual Channel, obecnie zamiar dołożenia jeszcze 2 GB).

Widzę to tak : karta grafiki Radeon HD 5750 - dobra … , procesor Athlon II X4 635 - dobry , płyta Asus M2N -E - co najwyżej średnia… , a może kupiłbyś kartę grafiki Palit GeForce GTS 250 Green 1024MB DDR3 /256bit/ DVI/HDMI - która niewiele ustępuje 5750 - za to ma 1024MB pamięci - z za zaoszczędzone pieniądze ( troszkę byś dołożył ) dokupilbyś płytę z socketem AM3… procek tez możesz zamienić na AMD Athlon II X4 620 2,6Ghz S-AM3 BOX - zaoszczędzisz około 25 zł…

też bym polecał athlona II x4 620 nieco tańszy i ma taką samą wydajność co 635

co do mobo to ja proponuję Gigabyte GA-MA770-UD3 jest ona droższa od pozostałych ale za to jest dość stabilną płytą, a chipset podobno z wydajnością nie odbiega od innych płyt.

Najgorsze w tej płycie jest to, że niestety jest zablokowany mnożnik ht

Witam,

Pozwólcie, że się podepnę pod temat. Czy warto do takiej konfiguracji kupować Radeona 5750 512Mb ? Czy przyrost wydajności w stosunku do mojej obecnej karty graf będzie dużo większy oraz czy procesor nie będzie wąskim gardłem ?

Procesor: C2D E4300 ~2,25Ghz

Mobo: Gigabyte 945P-S3

Ram: Patriot 2x2Gb

Grafika: Gainward 8800GS 384mb

Za słaby procek, a wydajność będzie taka że na http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html pokazuje 4tys pkt przewagi w 3dmarku 2006 na korzyść radeona.

Czyli odczujesz różnicę, ale pewnie nie wiele, chyba że uda ci się trochu jeszcze podkręcić proca