Asus M2N32 - SLI Deluxe - Problem z Aktualizacja BIOS`u

Więc tak, jestem posiadaczem płyty Asus M2N32 - SLI Delux. Kupiona została w Listopadzie 2007 roku. I ostatnio czytałem w internecie, że dobrze jest z czasem aktualizować BIOS, czasem może to zaowocować jakimś bardzo minimalnym przyrostem mocy, lecz głównie chodzi mi o to żeby być z tym na bieżąco.

No więc najpierw wyczytałem jak się to robi w przypadku ASUS`owskich płyt. Okazało się, że Asus daje na cd program Asus UpDate - program odpowiedzialny za aktualizację BIOSU - na kilka sposobów.

No więc instaluje sobie ów program i wybieram opcje " Uaktualnienie BIOSU z internetu poprzez serwer FTP", wybiera się opcje Automatycznego dopasowania serwera FTP i program szuka dla mnie najnowszej wersji BIOSU i ja ściąga - lecz akurat dla mego modelu na FTP Asusa nie ma nowszych niż ma obecnie moja płyta. No ale z ciekawości sprawdziłem na http://www.asus.com i tam była wersja z (chyba) 15.01.2008 - czyli na 100% nowsza od tej co mam. Program dał też opcje instalowania/zaktualizowania BIOSU z pliku. Ściągam plik i daje by mi zainstalowało - niby wszystko idzie dobrze, komputer sie restartuje ale wersja BIOSU jest nadal taka jaka była - chodź instalowałem najnowszą jaka była dostępna - a już na pewno nowszą niż mam obecnie na płycie.

I teraz pytanie:

Czy wiecie może dlaczego nie zmienia mi się wersja BIOSU i jak to najprościej zrobić przy mojej płycie?

Ps. Wszystko co jest do ściągnięcia dla mej płyty jest pod tym linkiem http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

proponuję byś zaktualizował BIOS “ręcznie” z poziomu DOSu oraz programu AWDFLASH.

link który podałeś nie zadziała gdyż skrypt generuje linki do komponentów dynamicznie.

Aha sorry za link - nie wiedziałem … ale w górnym lewym rogu w DOWNLOAD wystarczy wpisać Asus M2N32-SLI Deluxe - i znajdzie all co możliwe.

CO do aktualizacji BIOSU z DOSU - nie mam stacji dyskietek - nie wiem czy mam się śmiać czy płakać - lecz mogę ją załatwić w pracy gdzieś przenośna na USB jest :). Ale z poziomu DOS będzie pewnie to trudniejsze … a ja za bardzo an tym się nie znam co więcej w samym necie nic na temat aktualizacji mej płyty z poziomu DOS nie znalazłem - chodzi o poradnik.

nie jest Ci potrzebna stacja dyskietek, potrzebujesz tylko obraz botującego się dosu z płytki CD wraz plikiem do sflashowania oraz flasherem i możesz tego dokonać z płytki :-). jeśli masz instalatora np win 98/me (płytkę bootującą się) też możesz ją wykorzystać - rozumiesz ??

Tzn zrozumiałem że mogę do z dvd/cd zrobić zamiast dyskietki :). Tzn ściągnąć i nagrać a potem ustawić botowanie z napędu cd/dvd w BIOSIE tak jak przy instalacji Windowsa. Ale wiesz teraz nadal nie wiem co bym musiał nagrać na tą płytkę i skąd dokładnie i jak potem z tym postępować :(.

ja tak robię :stuck_out_tongue: od lat, nie pamiętam jak wygląda nawet stacja dyskietek.

zacznij od wejścia tutaj :

http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm

ściągnij exe z programem do tworzenia boot diska (dyskietki ratunkowej) wypakuj obraz IMG, odpal nero i ustaw kompilację na bootującą się stwórz obraz (nowy) wrzuć plik z biosem oraz awdflash. w opcjach bootowania podaj ścieżkę do img wypakowanego z exe.

wypal kompilację, odpal kompa z niego, powinien pojawić się znak zachęty a:/>

wpiszesz awdflsh nazwia biosu

i potem y, y i restart :stuck_out_tongue:

to tak w skrócie.

Hmm poczytam i tak zrobię, ale jak się okazało jakimś cudem zaktualizowało mi BIOS - lecz nie na wersję z 15 01 2008 tylko na jakiś 27 12 2007 - chodź takiej wersji nie ściągałem :slight_smile: … lecz ważne, że się udało. Teraz poczekam na nowsze jakieś wersje i spróbuje twym sposobem - chodź muszę o tym poczytać - bo to twoje to taki Short Tech News :D.