ASUS M2N4-SLI komunikaty płyty gł. zielona dioda

Witajcie dziś padł mi komp zupełnie nie wiem co się stało?!? Po prostu podczas normalnej pracy zawiesił się, próbując go uruchomić ponownie włączał się na 5 sek. uruchamiał wentylatory, dyski poczym się wyłączał. Próbowałem tak ze 20 razy. I nic! Teraz po odlaczeniu i podlaczeniu do pradu sam sie odpala nic nie wychodzi na ekran i nie mozna go wyłączyć buttonen jedynie na ostro wylacznikiem 0/1 Teraz miga zielona dioda i w ogole nie startuje button power nie reaguje. Czy to zasilacz? W sumie jak go się na kilka minut odlaczy calkoweicieod pradu i podlaczy to sie wlacza ale nie reaguje wylacze go na ostro wlacznikiem 0/1 i juz znowu miga zielona dioda i nic nie mozna zrobic… A moze to plyta glowna? Co sadzie?

Jak dla mnie to zasilacz. I pytanie, jaki masz zasilacz?

Mój zasilacz to: COLOURS IT 400 Wat ATX 12V

Dlczego myślisz, że to zasilacz?

oooo, taki zasilacz to totalne dno. Módl się, aby ci nie uszkodził innych podzespołów, przede wszyskim płyty głównej i dysku. Wrzuć do wyszukiwaki ten zasilacz, a dowiesz się brutalnej prawdy.

Dzięki za wielkie za info Mam nadzieję, że to nie płyta gł, ani procek… Jutro podjadę do kumpla i to sprawdzę

Dodane 15.01.2012 (N) 20:46

Jeżeli będzie to zasilacz to jaki radzicie kupić? Tylko tak w rozsadnej cenie do 200zł - Kur ostatnio tylko wkładam ten komp Zonka się wkurza:P

Chiftec, Amacrox, Aerocool, NeoTEC, Tacens - zasilacze dość dobre i w rosądnej cenie. Mam tego: http://www.proline.pl/?p=TAC+RADIX+V+550W - działa bez zarzutu, napięcia stabilne i cichy. Nie wiem jaki masz dokładnie sprzęt, ale jeśli nie używasz trybu SLI i nie bawisz się w podkręcanie procesora, to zasilacz o mocy 500W spokojnie ci wystarczy.

Kompa mam już sprawnego, ale piszę po to, aby każdy kto będzie miał podobny problem wiedział gdzie szukać przyczyny awarii… Mianowicie problem nie tkwił w spalonym zasilaczu, tylko w spalonej płycie głównej. Niestety, pomimo tego, iż komp podłączony jest do listwy mam skoki napięcia w gniazdku i myślę, że to mogło być przyczyną sfajczenia płytki! Pozdrawiam