Asus m51t - brak obrazu

Witam mam otóż problem ,ponieważ dostałem laptopa i niestety powiedziano mi ,że w laptopie nie ma obrazu.Postanowiłem ,że spróbuję innej metody a więc podłączyłem laptopa do telewizora,monitora i tak dalej nie pokazywał obrazu… Myślę ,że to wina karty graficznej ? Proszę o szybką odpowiedz.

Z góry dziękuje :slight_smile:

Witaj na forum. Myślę, że lepiej chyba w jakimś dziale sprzętowym lepiej napisać ten wątek? Powiedz coś więcej o tym laptopie - model (dokładnie), jak się laptop zachowuje (tzn. czy startuje dysk, czy ładuje się system operacyjny), czy słychać coś z głośników (np. uruchamianie systemu operacyjnego - dźwięk Windows). 

Model to Asus m51t słychać jak startuje dysk itp

Możliwych przyczyn jest od metra. Jeśli jednak jesteś szczęściarzem, i nie masz do czynienia z permanentnym uszkodzeniem płyty głównej (bardzo ogólnie ujmując), możesz spróbować wyjąć akumulator, i spróbować włączyć laptopa bez baterii. Ponieważ to prawdopodobnie niewiele wniesie - następnym krokiem powinno być wymontowanie dysku i pamięci (oczywiście nadal bez baterii i bez podłączonego zasilacza). Możne też od razu wyjąć baterię podtrzymującą CMOS, by zresetować ustawienia BIOSu. Powiedzmy po 15 minutach wkładasz tylko baterię podtrzymującą CMOS, i podłączasz zasilacz i próbujesz uruchomić laptopa. Jeśli nadal obrazu nie będzie - laptop powinien przynajmniej zasygnalizować błąd procedury POST dźwiękami i/lub miganiem kontrolek LED. Jeśli jednak nie będzie żadnego efektu - to masz prawie pewność że ten laptop się już nie podniesie.

Właśnie laptop normalnie się włącza są zaświecone kontrolki ale nie pokazuje obrazu…

 

A po podłączeniu do monitora? Po podłączeniu kablem do routera widać go w sieci? (uzyskuje adres DHCP z routera)?

Jak podłączam do telewizora i monitora to tez jest czarny obraz.Podłączyłem przed chwilą do routera i pokazało że laptop normalnie się połączył i dioda na laptopie od internetu również jest zaświecona.

 

Karta sieciowa dostała napięcie, więc się świeci. Pytanie, czy laptop jest aktywny (czy dostał adres IP itd.).