Asus m51ta-ap043c - dwa radeony pod xp?

Ostatnio zakupiłem tego laptopa, sa w nim dwa radeony:

hd3200 - zintegrowany na płycie głównej

mobility hd3650 - karta na pci-e

Fabrycznie zainstalowana w nim jest oczywiście vista (home premium). Na viście można przełączać się pomiędzy integrą, a 3650, a na xp nie. Wie ktoś jak odblokować tę funkcję na xp? Wszystkie pozostałe podzespoły bez problemów działają pod xp, sterowniki dla xp też bez problemów do nich znalazłem, catalysty ściągnąłem najnowsze i zmoddowałem mobility modderem, ale niestety nawet instalacja takich sterowników nie daje m tego czego oczekuję. Jedynie ten problem z kartami powstrzymuje mnie przed całkowitym przejściem na xp.

gdzie ten lap ma 2 karty graficzne, he he he jedną ma :> podaj jaki chipset jest na płycie głównej.

Ma dwie, chyba wiem do czego sterowniki instaluję!

AMD 780G i SB700. I oprócz 780G jest jeszcze mobility radeon hd3650. Co gorsza w biosie nie ma możliwości wyłączenia integry, tak jak to mogę zrobić u siebie na desktopie.

desktop to zupełnie co innego, a którą sekwencją klawiszy zmieniasz rzekomo kartę graficzną ??

Wiem, że desktop to zupełnie co innego. Kart graficznych nie zmieniam za pomocą skrótów klawiszowych tylko w ccc. Kilka screenów:

http://www.ngohq.com/imagehosting/thum_ … 3a9bab.png

http://www.ngohq.com/imagehosting/thum_ … 48cc0d.png

http://www.ngohq.com/imagehosting/thum_ … 4e6477.png

rzeczywiście tylko po jaki czort taki wynalazek :> widocznie sterownik jest dopasowany tylko i wyłącznie do pracy w Viście, a w XP działa ci integra czy slotowa? ?

XP wykrywa i jedną i drugą, jak zainstaluje sterownik dla hd3200 to ta działa. Jak doinstaluję sterownik do mobility hd3650 to po restarcie jest czarny ekran i kompletnie nic nie można zrobić, jedynie odinstalować sterownik od grafy przez tryb awaryjny.

To zostań przy Windows Vista, po co zmieniać karty graficzne, zainstaluj stery do wydajniejszej ATI Radeon HD3650 bo ze słabszej i tak nie będziesz korzystał :wink:

Ok, instaluję do hd3650 i nie może jej uruchomić, w menedżerze urządzeń pojawia się błąd:

kod 10, nie można uruchomić urządzenia (czy jakoś tak).

i co poradziłeś sobie jakoś z tymi sterami??

ja też właśnie z tym walcze.

Możesz mi w jakiś sposób pomóc??

“Problemem” jest tutaj technologia powerxpress która jest jednym z elementów hybrid crossfire. Według AMD/ATI powerxpress działa tylko i wyłącznie pod windows vista i windows 7, więc niestety w przypadku tego laptopa wchodzi w grę instalacja jednego z tych dwóch systemów.

PowerXpress jest systemem oszczędnego zarządzania energią. Dzięki niemu można włączać mocniejszą grafikę (w tym przypadku mobility hd3650) wtedy gdy potrzebujemy tego (gry i inne bajery wymagające mocnej grafy), a do normalnej pracy (wszystko inne co nie wymaga dużej mocy obliczeniowej na karcie graficznej) wyłączamy ją i korzystamy tylko z integry, czyli radeon hd3200 (780G).

Jeszcze będę musiał się dowiedzieć jak jest z obsługą powerxpress pod linuksem, bo jak narazie żadnego nie udało mi się uruchomić na tym laptopie, nawet gparted live cd i ubuntu 8.10 które mi zawsze na każdym sprzęcie doskonale się uruchamiają.

ja też mam podobny problem z tym, że mój laptop wykrywa tylko integre 3200 a nie może znaleźć radeonka 3650 - miał już ktoś taki problem ? wiecie może jak sobie z tym poradzić ?

To może w BIOS’ie wyłącz integre.

zpoko , pod którym windowsem? XP, vista, 7?

tomsonis , bez komentarza. P.S. Przeczytaj raz jeszcze cały ten temat.