Asus M5OVC - Error 22 Grub - Error Recovery.dat

moj problem jest taki, zachcialo mi sie zainstalowac Ubuntu, no i zainstalowalem

pierwsze uruchomienie po instalcji pojawil sie grub z mozliwoscia wyboru systemu… wybralem wpierw viste, i wyskoczylo mi biale okienko z napisem Error i ze nie moze znalezc pliku RECOVERY.dat, wiec zonk, zresetowalem sprzet i nie chce sie odpalic grub blad 22.

moje pytanie i prosba szczerze, bo laptop jest mi potrzebny do pracy… jak przywrocic bootloader visty/jak usunac gruba ? i zrobic to bezpiecznie?

probowalem uzyc plytki recovery, system pewnie przywrocony, ale dalej jest problem gruba ? jak sie go pozbyc ? prosze o szybka pomoc :frowning:

kornica , na forum używamy także polskich znaczków. Proszę poprawić wiadomość.

moglbym to zrobic, ale SPLASHTOP nie obsluguje polskich znakow, to teraz jedyna rzecz jaka moge odpalic na laptopie

Co do Visty i tego błędu (jakby go ktoś w paincie namalował ;)) to na pewno w grubie miałeś dwa razy napisane Vista albo Longhorn i wystarczyło wybrać ten drugi wpis.

Co do GRUB ERROR 22

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=9304 tutaj masz coś o gbub’ie może się przyda

22 : No such partition

    This error is returned if a partition is requested in the device part of a device- or full file name which isn't on the selected disk.

Jak masz płytę z vistą to uruchom z niej konsolę odzyskiwania i wpisz:

bootrec /fixmbr 

bootrec /fixboot

dałem radę sobie ostatecznie z super grub disk… porządna sprawa ten program… rozwiązał mój problem