ASUS N53 deinstalacja gier z Game Park [ROZWIĄZANY]

Usunięcie, którejś z gier demo z ASUS Game Park powoduje reset kluczy w innych zainstalowanych programach np. Power2Go oraz w tych instalowanych przeze mnie!

Dorzucam screen z ponownego uruchomienia systemu po dezinstalacji którejś z gier (dodam, że klucze resetują się już przed ponownym uruchomieniem). Problem dotyczy pliku Uninstall.exe sygnowanego przez Oberon Media, który jest częścią doinstalowywanego w trakcie instalacji systemu ASUS Game Park. Ze względu na sposób działania tego dezinstalatora traktuję go jako złośliwe oprogramowanie.

712d535631910.png

Problem rozwiązałem przy pomocy aplikacji Wise Registry Cleaner 7.

  1. Najpierw trzeba zrobić kopię zapasową rejestru za pomocą WRC7.

  2. Odinstalować wszystkie gry (Uninstall.exe) i konsolę (unins00.exe) - katalog C:/pliki programów (x86)/ASUS/Game Park

  3. Przywrócić rejestr za pomocą WRC7.

  4. Uruchomić ponownie komputer.

  5. Wyczyścić rejestr przy pomocy WRC7 (ja użyłem jeszcze CCleanera).

To rozwiązanie nie jest idealne bo zostają przywrócone klucze, które powinny zostać usunięte w trakcie dezinstalacji jednak na nic lepszego jak do tej pory nie wpadłem. Można jeszcze przeczyścić rejestr ręcznie (np. RegEdit) poszukując takich fraz jak oberon i game park (w sumie dużo tego nie ma). Z powodzeniem można użyć innego programu, który ma opcję zapisywania kopii rejestru.

P.S. Proponuję odinstalować też ASUS Vibe, jeżeli ktoś nie używa.