Asus N53S Problemy z odpaleniem systemu

Koledzy mam problem…z załadowaniem systemu…nie mogłem zainstalować go bezpośrednio na laptku…bo bios widzi napęd ,ale kiedy chce dokonać wyboru sprzętu esc…nie wystartuje z napędu…i czyta hdd.Odpiolem hdd zainstalowałem system na pc…pięknie ładnie…bz problemu…ale gdy zapinam go pod laptka…niebieski ekran tak szybko ze nie mogę odczytać kod błędu.Przekierowuje mnie na napraw…ale oczywiście naprawa nic nadaje…Kiedy podepnę go powtórnie na pc…na początku stwierdza ze był problem…ale bz problemu normalnie odpala.Co może być przyczyna ???koledzy ratujcie …bo laptek na jutro jest potrzebny córce w związku ze jutro ma jakieś tam zaliczenia…a praca jest na partycji D…proszę o pomoc w miarę szybką #-o :frowning:

Musisz postawić system na notebooku. W tym celu musisz uruchomić instalatora z płytki. Drogi są dwie:

  • zmienić kolejność bootowania urządzeń w BIOS/UEFI (DVD musi być przed HDD);

  • wcisnąć odpowiedni klawisz pozwalający na wybranie urządzenia do bootowania i wybrać wtedy DVD;

Dalej sobie poradzisz skoro postawiłeś już system na PC.

:roll:

Oczywiście ze tak zrobiłem …jak podpowiadasz…ale,ale…dochodzę podczas instalacji do momentu …kiedy wyświetla sie komunikat abym wyciągnął płytkę instalacyjna…i podał sterowniki…robię skan sterowników na płytce instalacyjnej…oczywiście brak…czy zakończyć instalacje…no i nie mam wyboru…kończę bo dalej kontynuować się nie da.Dodam myślałem ze to hdd jest walnięty pożyczyłem od kolegi dysk…i ta sama historia…podpowiada mi kolega…ze na pewno płyta główna jest walnięta…tylko serwis…ale może jakieś podpowiedzi…

Rozumiem, że przywracasz system z oryginalnych płytek recovery dołączonych (lub wypalonych) do Twojego notebooka.

Teraz doczytałem o bluescreenie - faktycznie możesz mieć jakiś problem ze sprzętem ale niekoniecznie musi to być płyta główna. Jak sprzęt na gwarancji to zgłosić usterkę ASUSowi i wyślą kuriera.

Wyjście awaryjne to pobranie jakiejś dystrybucji Linuksa (np. Ubuntu), wypalenie płytki i uruchomienie Linuksa z płytki - będziesz mieć system operacyjny z pakietem Office i będzie można awaryjnie odczytać dokument z partycji D a nawet w ograniczonym stopniu go wyedytować.

:roll:

Płytek oczywiście nie mam…ale zgrałem cala płytkę win 7 64 programikiem A BOOTABLE USB…na pena i poszło…dodam również ze napęd mi nie działa…chociaż pod biosem jest widoczny…Ale żeby nie było tak kolorowo męczyłem się z wgraniem sterów…wszystko jakoś poszli oprócz może to śmieszne …karty grafiki…a mam GeFORCE GT540M CUDA…tkwię w tym już 3 godz…i nie mogę wgrać sterownika.Pobieram z stronki Nvidia…i przy instalacji komunikat …ze program instalacyjny nie może kontynuować pracy…wiem ze z tymi kartami są problemy z instalka…sam się przekonałem…koledzy ma ktoś może te kartę…bo idzie szalu dostać…jak wgrać sterownik??? #-o ![-o<

Musisz najpierw zainstalować sterownik do grafy Intela.

Dodane 13.01.2013 (N) 0:25

Sterownik do karty Intela http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Drivers/VGA/Intel/VGA_Intel_Win7_64_Z815102405.zip

Dziękuje bardzo za pomoc kolego falcon89. =D> …pozostał mi tylko albo aż.temat uruchomienia napędu SLIMTYPE BD E DS4E1S……nie moge namierzyć sterów…tylko jednak podejrzewam ze coś się jednak dzieje z płytą główną… i jeszcze jak instalowałem na pc win 7…to nie odpiąłem 2 dysku…oczywiście również z win7…i istnieje teraz przy starcie systemu ślad tej operacji czeba dokonywać wyboru który win ma startować…jak to zlikwidować…pewnie gdzieś w rejestrze :?: :?: :?: #-o

To jest dość powszechny problem na forum Asusa (nie ma jednoznacznej odpowiedzi jak to naprawić).

Odepnij ten drugi dysk i sprawdź czy ten nowy system wystartuje (mogło tak się stać że sektor rozruchowy jest na tym drugim dysku).

Dodane 13.01.2013 (N) 9:40

Jeśli chodzi napęd to sprawdź http://support.microsoft.com/mats/cd_dvd_drive_problems

Dodane 13.01.2013 (N) 9:44

Sprawdź to

Dodane 13.01.2013 (N) 9:56

Sprawdź wersję firmware’u nagrywarki za pomocą http://www.vso-software.fr/products/inspector/inspector.php (Firmware Version)

Oczywiście …już ten temat przerobiłem od 8 godz już walczę…wgrałem inspector…wgrałem …nowe…firmware…i dalej ten sam problem…już się ucieszyłem w pewnej chwili…bo na jakieś org płytce ruszył…ale ,za moment bumerang wrócił…tyko ze sterownik we właściwościach jest widoczny jako microsoft 2006,a programik mi podaje ten który wgrałem dziś… .w biosie mam ustawione jak zalecane…wczoraj to przerabialem…sata odd interface…unlock…a gdy odpiąłem 2 dysk…i startuje na systemowym dalej czeba potwierdzać ze to jest ten drugi…bo wskakuje błąd…i jak się zagapię i nie dokonam wyboru…wskakuje napraw…chciałbym to usunąć…i mieć problem z głowy.A jeśli chodzi o napęd…może czeba coś jeszcze ze sterów zapodać do płyty głównej…sam już nie wiem co jest grane…a przed chwila wrzuciłem i napęd załapał…normalnie obłęd :o :o na 10razy…czasami raz zaskoczy…chyba zmienię…napęd,tylko czy będzie efekt. :?: :?: :?: :?: :?: .sprawdzę…ale za 140 zł widziałem… falcon89…może jeszcze jakiś pomysł ![-o<

Jeśli chodzi o napęd to na forach pisali że wysyłali laptopy na gwarancję i wymieniali im napędy.

Ten drugi system możesz usunąć w EasyBCD (ostrożnie z tym programem, robisz to na własną odpowiedzialność) http://www.programosy.pl/download/scree … ybcd-2.png

Sprawdź w View Setting który system jest na którym dysku.

Test dla napędu robiłem tym programikiem…ze stronki co mi zapodałeś…ale był na nie…ale jeśli chodzi o sprawę wyboru systemu na starcie to zależy mi żeby usunąć linijkę jednego z nich…bo pojawiają mi się dwa win 7…a hdd mam aktualnie jeden…na pewno gdzieś w rejestrze…po kiedyś miałem podobny problem…tylko skleroza… #-o

Uruchom msconfig (jako Administrator) przejdź do zakładki Rozruch i usuń wpis.

Pięknie dziękuję za szybka podpowiedz… falkon89… =D> przede wszystkim była skuteczna …teraz został napęd,ale podejrzewam ze sobie już z nim nie poradzę.wgranie nowych sterów nic nie dało…są co prawda z 2009…ale powinno śmigać.Chyba żeby ktoś z kolegów miał…nowszą wersję ja mam EA2B mój napęd to SLIMTYPE BD DS4E1S Szukam na youtube…jakiegoś filmiku demontażu tego laptka…aby zobaczyć jak się do niego dobrać…żeby zrobić podmiankę…co prawda laptop ma jeszcze 9 miesięcy gwarancji…ale zanim to ASUS zrobi i mi odda to na pewno z 2-3 tyg… minie. …to ja już o problemie zapomnę…fakt ze to blue-ray…ale nie nagrywarka tylko odtwarzacz…mój sprzęt to ASUS N53SV-SX606V #-o

Dodane 13.01.2013 (N) 18:30

Już sobie poradziłem z…demontażem napędu…klawiaturka do góry i dosłownie jeden wkręt i napęd na zewnątrz…a jutro sklep i podmianka…pozdrawiam …temat do zamknięcia :smiley: :smiley: