ASUS N61JV-JX012 I Jego Karta Graficzna

Witam, zakupiłem laptopa ASUS N61JV-JX012, i moim zadaniem nie do końca jest z nim ok, otóż: Po instalacji sterowników mam w Menadżerze Urządzeń Dwie Karty Intel Graphits Acceleration 3D HD (coś w te mańke) i niżej Geforce 325M Cuda, jak się domyślam Laptop posiada karte zintegrowaną (Intel) i “normalną” (Geforce). mam zainstalowany Windows Seven, w wydajności wskazuje mi 4,4 a to chyba mało bo karta jest chyba lepsza od G8500GT której wydajność w siódemce oceniona jest na 4,6.

Kiedy chce wyłączyć Kartę Zintegrowaną gaśnie monitor i jedyny ratunek to restart jednak po restarcie karta Zintegrowana się uruchamia i nic to nie daje.

W np. CCleaner wskazuje mi karte Intelowsą a nie Geforca. Czy coś jest nie tak? czy po prostu kiedy potrzeba więcej “mocy” uruchamia się Geforce?

Wytłumaczy mi ktoś?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam.

To realna wydajność twojego geforce’a. Laptop nie korzysta z Nvidia optimus także karta nie uruchamia się w locie a poprzez restart systemu

a jak wyłączyć Zintegrowaną a uruchomić Geforca? bo na razie wygląda to tak ze Geforce nie działa. (w biosie nie ma opcji wyłaczenia karty zintegrowanej)

Dziwne - producent twierdzi zupełnie coś innego …

@ Focus026 - karty przełączają się automatycznie. Możesz spróbować dać “Wysoką wydajność” w zarządzaniu energią - ale i tak to hardware zadecyduje kiedy karty mają się przełączyć.

Aha - i tak na koniec - to karty Intela raczej nie wyłączysz - bo coś mi mówi że masz ja zintegrowaną z CPU.

Takiej odpowiedzi potrzebowałem, Dziękuje Bardzo i Życzę miłej Nocki.