Asus N61JV nie czyta kart pamięci

Witam. Tak jak w temacie, tydzień temu kupiłem nowego Asusa N61JV z oryginalnym windows 7. Wszystko fajnie działa za wyjątkiem wbudowanego czytnika kart pamięci. Po włożeniu karty SD do czytnika nic się nie dzieje, nie ma żadnego komunikatu co mnie niepokoi. Co może być przyczyną?

Pozdrawiam

Masz zainstalowane stery do czytnika.

Nie instalowałem żadnych sterowników, były one wgrane przed zakupem laptopa. Czyżbym musiał coś dogrywać jeszcze?

Włóż kartę pamięci, zerknij do Panel sterowania -> Windows Update -> Opcjonalne i zobacz czy nie ma tam sterowników do czytnika kart, jak nie ma tzn. że sterowniki są zainstalowane i wina albo jest po stronie hardware albo uszkodzona karta pamięci, sprawdź co się dzieje po włożeniu drugiej karty.

masz windows seven??? na stronie producenta do twego lapka jest sterownik do czytnika kart. łap:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Dri … 725482.zip

Dzięki wielkie, problem rozwiązany :slight_smile:

niesuszek , jak rozwiązałeś problem? Też mam N61JV i nie mogę zmusić laptopa do odczytania żadnej karty z tego bocznego czytnika z szufladką. Karty SD wkadane z przodu czyta bez problemu.

Ta boczna kieszeń to jakaś zmyłka. Po wyjęciu jej i przeczytaniu napisu “SD/MS” producent automatycznie wprowadza użytkownika w błąd gdyż nie wydaje mi się aby ten slot pełnił jakąś inną funkcję niż tylko schowek na kartę SD (oczywiście mówiąc tylko o kartach SD/MS).