[ASUS N76VZ] "Nie można uruchomić pozycji rozruchu..."

Witam Was i błagam o pomoc, bo powiem szczerze, nie mam pojęcia co zrobić.

Ale od początku:

Kupiłam Asusa N76VZ, dostałam go dziś i uruchomiłam. Wszystko poszło cacy, a na laptopie znalazłam od groma Ausuowych programów, partycje podzielone wg uznania producenta itd.

Ten właśnie podział mi się nie spodobał - chciałam na dysku systemowym mieć jedynie 150GB, a na D resztę z 750, a początkowo na systemowym było bodajże 250GB. EASEUS Partition Master zgrany na pendrive, zmieniłam rozmiar partycji (programu używałam już do swojego PC, więc nie bałam się, że coś pójdzie nie tak). Potrzeba uruchomić ponownie komputer, więc to zrobiłam. Zmienianie rozmiaru dysków przerwało się po ok 20%, wyskoczył błąd (którego w szoku nie zapamiętałam) i nastąpił reboot.

Nie zdążyłam zgrać recovery na DVD, bo zwyczajnie nie miałam w domu czystych płyt (zalega on na dysku D w pliku ISO, do którego nie mam dostępu).

Teraz po włączeniu pokazuje się jedynie Menedżer rozruchu z tym błędem:

Stan: 0xc0000225

Informacje: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne.

Po ‘kontynuowaniu’ natomiast:

Rebood and Select proper Boot device

or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key.

Pożyczyłam od kolegi płytę z Windowsem 7 Ultimate. Chciałam go zainstalować, po czym użyć Recovery, żeby odzykać pierwotny system, ale żadna z partycji nie chce współpracować. “Dalej” nie jest dostępne, a przy partycji ze starym os wyskakuje: “Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku-wybrany dysk ma styl partycji GPT”

Błagam, proszę o pomoc, bo po prostu jestem bezsilna. Nie wiem, czy przyjmą mi go na gwarancję, z resztą dziś już się tam nie dodzwonię. Co robić?