Asus P4P-800-X - reset biosu zworką

Witam, czy ktoś z Was jest zorientowany jak jest oznaczona na laminacie zworka resetu biosu na płycie podanej w tytule?

Według manuala jest to oznaczenie CLRTC, a znajduje się po lewej stronie baterii.

Ok, dzięki. Zworkę zlokalizowałem. Niestety nie rozwiązało to mojego problemu… Mianowicie chodzi o to, że jak odłączę komputer od kabli na chwilę żeby coś zrobić przy kompie, po włączeniu kompa w pewnym momencie słychać piknięcie i mam komunkat cmos check sum error i system tate/time not set i mam opcję wejścia do biosu, albo załadowanie domyślnych ustawień i kontynuację. Oczywiście wiem co oznaczają te komunikaty, że to może być problem z baterią, ale według miernika ona jest dobra, a mimo wszystko zegarek się resetuje. Dopóki komp jest, że to tak nazwę na czuwaniu, to jest wszystko ok. Płytę główną mam z drugiej ręki, bo kompa jak po płycie widać mam historycznego i myślałem, że po prostu poprzednij właściciel ustawił zworkę na reset, ale jest poprawnie ustawiona…

Dodane 03.02.2011 (Cz) 23:42

A jednak była powodem chyba bateria. Odgrzebałem jeszcze jedną, która była w poprzedniej mobo raptem góra 3 miesiące i potem płytę szlak trafił, tak więc pomyslałem, że ona na 100% jest dobra, więc włożyłem ją, odłączyłem kompa na 5-10 minut i komunikat nie pokazał się. W sumie nie wiem nawet, czy problemu nie rozwiązało zresetowanie biosu zworką, bo jak wspomniałem myśląc, że jest źle ustawiona przełożyłem ją na reset ustawień i po tym nie sprawdzałem czy się zresetuje…